Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Wizyta dostojnego gościa

 

27 lutego 2014 r., w trakcie wizytacji kanonicznej Parafii Dąbrowa naszą Szkołę i Przedszkole odwiedził Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Jan Wątroba.  Na sali gimnastycznej ks. biskup spotkał się z dziećmi, które powitały go krótkim programem artystycznym. W  okolicznościowym słowie do uczniów dostojny gość podkreślił znaczenie kształtowania serc i umysłów młodego pokolenia. Następnie ks. biskup poświęcił nowo urządzone sale dla przedszkolaków oraz  spotkał się z nauczycielami i pracownikami Zespołu.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wyjazd do WDK w Rzeszowie

 

25 lutego 2014 r. uczniowie klas IV - VI w ramach projektu "Z małej szkoły w wielki świat" wyjechali do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na spektakl "Wrota Czasu".

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zabawa karnawałowa

 

13 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Impreza zgromadziła nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również absolwentów i najmłodszych mieszkańców Dąbrowy. Podczas zabawy nie zabrakło atrakcyjnych konkursów m. in. na najciekawszy strój karnawałowy. Najpierw bawiły się przedszkolaki, następnie uczniowie klas I - III. Na koniec odbyła się dyskoteka dla klas starszych. Ogólnie wszystkie dzieci miały przepiękne stroje i świetne się bawiły.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć przedszkolaków]

[Zobacz galerię zdjęć uczniów]

 
Dzień Seniora

 

18 stycznia 2014 r. w Dąbrowie, już po raz kolejny, zorganizowane zostało spotkanie z Babciami i Dziadkami, aby poprzez wiersz, taniec, laurkę z życzeniami każde dziecko mogło wyrazić swoją miłość, wdzięczność, przywiązanie i szacunek do swoich najukochańszych Dziadków. Do Domu Ludowego licznie przybyli wszyscy, którzy chcieli obejrzeć występy artystyczne z okazji Dnia Seniora. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej przygotowali występy artystyczne, którymi uczcili i sprawili dużo radości swoim Babciom i Dziadziom.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Ferie zimowe 2014

 

Od 20 stycznia mamy zasłużony odpoczynek czyli ferie zimowe. Potrwają one do 2 lutego. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas różnych zabaw oraz wyjazdów.

W szkole zorganizowane będą zajęcia dla uczniów w pierwszym tygodniu ferii.

[Zobacz plan zajęć]

 
XIV edycja Szkolnego Konkuru "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa"

 

W dniu 3 stycznia 2014 r. odbył się w naszej szkole XIV Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W konkursie uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz klas 0 - VI i ich rodzice. Jury, w skład którego wchodził ksiądz proboszcz, nauczyciele i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego bardzo wysoko oceniło 10 prac. Przyznano 4 pierwsze miejsca i 6 drugich miejsc. Wszystkie prace w dniu 10 stycznia zostały przewiezione do Rzeszowa na XXI Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Tam 3 szopki zdobyły nagrodę główną - wycieczkę do Krakowa, a 2 szopki - wyróżnienia. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

 

Laureaci konkursu wojewódzkiego to:

Paulina Sumara - I miejsce,

Katarzyna i Karol Dąbrowscy - I miejsce,

Tomasz i Wojciech Trala - I miejsce.

 

Karol, Adam i Stanisław Draus - wyróżnienie,

Patrycja Boguń - wyróżnienie.

Szopki przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowie i wiele innych można oglądać do 2 lutego na wystawie w Millenium Hall w Rzeszowie.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Szkolny Konkurs Kartek Świątecznych

 

Uczniowie klas I - VI wykonali kartki świąteczne w komputerowym programie graficznym. Najlepsze prace zostały nagrodzone ocenami celującymi z zajęć komputerowych.

aaaa


[Zobacz galerię prac]

 
Wesołych Świąt!

 

 
Idą święta...

 

Miesiąc grudzień obfitował w wiele miłych i ciekawych wydarzeń. Najpierw odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który rozdawał prezenty. Pod koniec grudnia zaś wszystkim udzielił się nastrój świąteczny. Przy wigilijnym stole spotkały się przedszkolaki, uczniowie i wychowawcy. W klasach podzieliliśmy opłatek i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Śpiew kolęd słychać było w całej szkole. Po Wigilii odbył się XI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne i przywiązanie do tradycji kolędowania.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć z wigiliii szkolnej]

[Zobacz galerię zdjęć z konkursu kolęd]

 
Mikołajki

 

6 grudnia 2013 r. odbył się mikołajkowy wyjazd uczniów klas III - VI do Filharmonii Podkarpackiej oraz do kina Helios w Rzeszowie. Wyjazd był bardzo udany.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Dyskoteka andrzejkowa

 

28 listopada 2013 r. odbył się wieczór andrzejkowy przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Były wróżby, tańce i różne zabawy. Tym spotkaniem podtrzymujemy ludową tradycję, zgodnie z którą panny starały się poznać swoją przyszłość (np. odgadnąć imię przyszłego męża). Chłopcy również mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego o swojej przyszłości.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Pasowanie na Przedszkolaka

 

Dnia 22 listopada 2013 r. o godzinie 10.00 przedszkolaki w Dąbrowie świętowały przyjęcie nowych koleżanek i kolegów do swojej społeczności. Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka odbyła się w specjalnie udekorowanej na ten dzień sali maluszków.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Pluszowego Misia

 

18 listopada 2013 r. pluszowy miś wraz z panią bibliotekarką zaprosił przedszkolaków na swoje święto do Biblioteki Publicznej w Dąbrowie. Najpierw dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia. Następnie oglądnęły prezentację różnych gatunków niedźwiedzi z całego świata. Wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku. Rozpoznały na obrazkach misie z bajek dla dzieci. Bawiły się razem z misiem. Degustowały misiowy przysmak czyli miodek. Na koniec dzieci wręczyły misiowi laurkę i mogły zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Z tego spotkania nasze przedszkolaki były bardzo zadowolone.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
11 listopada - Święto Niepodległości

 

W tym roku 11 listopada obchodziliśmy 95 rocznicę wydarzeń, które w 1918 r. doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. To radosny dzień, w którym powinniśmy być dumni z naszej historii, z naszej Ojczyzny i dokonań wielkich Polaków. Na budynkach państwowych i na wielu naszych domach wywieszono flagi w barwach narodowych.
Nasza szkoła uczciła tę rocznicę uroczystą akademią, która odbyła się 12 listopada. Program artystyczny, pod kierunkiem pani Renaty Żmijowskiej i Karoliny Krużel, przygotowali i wykonali uczniowie klas III - VI.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wielkie Święto Pierwszaków

 

W dniu 7 października miało miejsce ważne wydarzenie, którego bohaterami byli uczniowie kl. I. Zostali mile przywitani przez koleżanki i kolegów z kl. III. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Ładnie recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Zdali egzamin przygotowany przez trzecioklasistów. W obecności rodziców i zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani przez pana dyrektora na uczniów naszej szkoły. Na koniec posadzili pamiątkowe drzewko. W nagrodę za piękny występ rodzice przygotowali dla nich słodki poczęstunek.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Przedszkolaka

 

Tego dnia nauczyciele przygotowali dzieciom wiele atrakcji. Odbyły się zabawy taneczne, konkursy zręcznościowe i poczęstunek. W klasie "0" odbyła się olimpiada sportowa "W zdrowym ciele, zdrowy duch" ucząca zdrowej rywalizacji. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobny prezent oraz medal.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Powitanie klasy IV

 

24 września 2013 r. uczniowie klasy szóstej i piątej przyjęli do grona klas starszych - naszych czwartoklasistów. Samorząd Uczniowski przygotował dla nich liczne konkursy, gry i zabawy. Uczniowie IV klasy pomyślnie przeszli kilka trudnych prób i wykazali się wiedzą, sprytem i wytrwałością. Po otrzęsinach wszyscy dobrze bawili się na dyskotece. Uroczystość była też okazją do odwiedzin naszej szkoły przez absolwentów. Czwartakom życzymy powodzenia!

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Żywa lekcja historii

 

24 września 2013 r. odbyła się wycieczka uczniów klas III - VI do Wysokiej Głogowskiej. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji historycznej w wykonaniu Ułanów Króla Jana. Zobaczyli oryginalne wyposażenie ułana i konia, pokaz władania szablą i lancą oraz ćwiczenia kawaleryjskie. Odbyło się również ognisko z pieczeniem kiełbasy i wycieczka po lesie. Wyjazd był bardzo udany.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Występ iluzjonisty

 

13 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w interesującym pokazie iluzji i magii.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!