Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
REALIZOWANE PROJEKTY W NASZEJ SZKOLE

REALIZOWANE PROJEKTY W NASZEJ SZKOLE

- Razem odkryjmy świat programowania - projekt fundacji VCC w ramach projektu PO Cyfrowa Polska zatwierdzony do dofinansowania, jesteśmy jedyną szkołą w gminie, która realizuje ten projekt.


Korzyści z tego projektu: Przeszkolenie 3 nauczycieli z zakresu programowania, laptopy z oprogramowaniem dla nauczyciela uczestniczącego w programie, zajęcia dla dzieci z instruktorem 30 godzin - styczeń 2018 roku oraz pomoce dydaktyczne dla szkoły

- Tablica multimedialna - monitor - program MEN ok.17 tys. zł
- Gabinet higienistki - doposażenie w sprzęt medyczny - ok. 7 tys. zł
- projekt doposażenie bibliotek szkolnych - 6 tys. zł
- aktualnie jesteśmy jedną z czterech szkół z gminy przestępujących do udziału w projekcie unijnym 9.1.2, który pozwoli nam, doposażyć szkołę w nowoczesny sprzęt komputerowy i edukacyjny.

Środki własne

W tym roku zaadoptowaliśmy pomieszczenie na salę muzyczną doposażając ją w sprzęt muzyczny/instrumenty - środki własne/powoli będziemy ją doposażyć.

Do końca roku kalendarzowego oddamy salę do zajęć ZPT / plastyki / zajęć laboratoryjnych / środki własne / wcześniej niż planowaliśmy.

Pozyskaliśmy cztery komputery - /darowizna / do sali telewizyjnej, które mamy zamiar wyposażyć w oprogramowanie edukacyjne dostępne dla uczniów.

 
Terminy spotkań z rodzicami (wywiadówek) w roku szkolnym 2017/2018

Terminy spotkań z rodzicami (wywiadówek)
w roku szkolnym 2017/2018


8 listopada 2017r. (Środa) - 16:30
24 stycznia 2018r. (Środa)
18 kwietnia 2018r. (Środa)

 
Wykaz lektur

 

Wykaz lektur


Wykaz lektur -klasa I - III

Wykaz lektur -klasa IV - VI

 
Zmiana PLANU LEKCJI

 

Nastąpiła niewielka zmiana PLANU LEKCJI

 

Tygodniowy rozkład zajęć w Szkole Podstawowej

 

 
Kalendarz roku szkolnego

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

 

 

aaa

 

[KALENDARZ]

 

 

 
KALENDARZ 2017-2018

KALENDARZ 2017-2018

 

[KALENDARZ]

 

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r.

- o godzinie 8.00 msza święta w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Dąbrowie

- o godzinie 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej.

 
Podniesienie efektywności i dostępności e-usług w zakresie zarządzania oświatą w Gminie Świlcza

 

Projekt pn. "Podniesienie efektywności i dostępności e-usług w zakresie zarządzania oświatą w Gminie Świlcza" obejmuje cele i zadania związane z rozwojem społeczeństwa informacyjnego Podkarpacia poprzez wdrożenie e-usług na rzecz społeczności regionu, dzieci z gminy Świlcza i organizacji współpracujących ze szkołami oraz systemu obiegu dokumentów podnoszącego jakość zarządzania szkołami jak również poprawa dostępności e-usług i efektywności zarządzania w zakresie oświaty w Gminie Świlcza poprzez rozwój i tworzenie systemów informatycznych.

Gmina Świlcza otrzymała na ten projekt prawie 900 000,00 zł dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr II "Cyfrowe Podkarpacie" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest poprawa warunków funkcjonowania placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie gminy Świlcza poprzez wdrożenie e-usług na rzecz szerokiej grupy interesariuszy podnoszących jakość zarządzania placówką i jej konkurencyjność.

Więcej…
 
Dziękujemy

 

Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.
/Kardynał Stefan Wyszyński/

 

W Zespole Szkół w Dąbrowie, podczas zakończenia roku szkolnego, miało miejsce uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę Pana Dyrektora Stanisława Głodka. Za wieloletnią pracę na rzecz naszej szkoły i przedszkola podziękowali: Wójt Gminy Świlcza pan Adam Dziedzic, Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły.

aaa

Pan Stanisław Głodek swoje życie zawodowe od 30 lat związał z naszą szkołą, a ostatnie 28 lat był jej dyrektorem. Całe swoje serce oddał naszej szkole. To on dbał o nią i zabiegał o to, aby edukacja i wychowanie dzieci były na jak najwyższym poziomie. Był kompetentnym dyrektorem, bardzo dobrym i lubianym nauczycielem a przede wszystkim jest wspaniałym człowiekiem.

Panu Dyrektorowi Stanisławowi Głodkowi dziękujemy za te wszystkie lata pracy, życzliwości i sympatii.
Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz. Życzymy również dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym.
Jesteśmy dumni, że przez wiele lat mogliśmy uczestniczyć w rozwoju szkoły pod przywództwem tak kompetentnej, rzetelnej, oddanej środowisku i przyjaznej ludziom osoby.

 
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

Zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2016/2017 i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, wielu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia. Był to rok wytężonej pracy. Chociaż nie wszystko nam się udało, to jednak odnieśliśmy sporo sukcesów. Wielu uczniów osiągnęło sukcesy i otrzymało wspaniałe nagrody w konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Najwyższą średnią ocen w szkole 5,82 osiągnęła uczennica klasy V - Julia Wdowiarz.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Ogłoszenie

 

Dyrektor Zespołu Szkół informuje,

że od 1 września 2017 r. w Zespole Szkół w Dąbrowie będzie funkcjonować ośmioklasowa szkoła podstawowa.

Wszyscy uczniowie klas I - VII będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej w Dąbrowie.

 
Półkolonia

 

W terminie od 26 do 30 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Dąbrowie odbędzie się półkolonia letnia dla dzieci szkoły podstawowej.

[Zobacz harmonogram zajęć półkolonii]

 
Piknik rodzinny - 11 czerwca 2017 r.

 

11 czerwca 2017 r. najmłodsi, dorośli i starsi mieszkańcy Dąbrowy spotkali się na kolejnym już, dorocznym pikniku rodzinnym na stadionie LKS "Dąb" w Dąbrowie. Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych. Na początku odbyły się występy naszych przedszkolaków, a potem uczniów szkoły podstawowej. Liczne atrakcje sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka uczniów do Wieliczki

 

W maju uczniowie klas I - VI wyjechali również do Wieliczki.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Ogłoszenie

 

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. o godzinie 15.00 na stadionie sportowym w Dąbrowie odbędzie się piknik rodzinny. Serdecznie zapraszamy.

 
Wycieczka do Wrocławia

 

25 maja 2017 r. uczniowie klas III - VI wyjechali na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzili Panoramę Racławicką, Ossolineum z Aulą Leopoldiną i Wieżą Matematyczną, Rynek, Stare Jatki i zabytkowe kamienice, jak również Katedrę Świdnicką i Kościół Pokoju. Odwiedzili wrocławskie zoo oraz Humanitarium, gdzie można było się bawić i jednocześnie przeprowadzać ciekawe eksperymenty. Na koniec windą wjechali na 49 piętro Skay Tower, by podziwiać stamtąd panoramę Wrocławia i Dolnego Śląska. Była to wspaniała przygoda i edukacja poprzez zabawę. Wszystkim bardzo się podobało. Napewno tu jeszcze wrócimy.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Święto Szkoły

 

3 maja 2017 r. obchodziliśmy Święto Szkoły - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również święto narodowe i święto kościelne, szczególnie uroczyście obchodzone w Dąbrowie. Pod krzyżem konstytucyjnym, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy OSP Dąbrowa i mieszkańcy Dąbrowy wraz z rodzinami uczestniczyli w uroczystym nabożeństwie majowym. Następnie odbyła się  uroczystość dla upamiętnienia wielkich wydarzeń z historii naszej ojczyzny. Zebrani obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez nauczycieli ZS w Dąbrowie, w wykonaniu naszych uczniów.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zaproszenie

 

 
Wielkanoc 2017

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!