Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
XI Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

 

XI Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - odbędzie się w Dąbrowie 17 maja 2012 r. o godz. 9.00. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku w Zespole Szkół w Dąbrowie spotkają się drużyny piątoklasistów aby rywalizować o miano najbezpieczniejszych i najsprawniejszych rowerzystów. Wszystkie szkoły podstawowe gminy Świlcza zapraszamy do udziału w konkursie.

Dokumenty do pobrania: Regulamin Konkursu,   Karta zgłoszenia drużyny,   Zgoda i oświadczenie rodziców

Zobacz zdjęcia z poprzednich zawodów

 
Życzenia świąteczne

 

 
3 kwietnia - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów

 

Podobnie jak w całej Polsce, również w naszej szkole uczniowie szóstej klasy przystąpili do sprawdzianu, będącego podsumowaniem drugiego etapu kształcenia. Wyniki sprawdzianu poznamy w czerwcu.

aaaa

[Zobacz zdjęcia]

 
Dzień otwarty w Przedszkolu

 

27 marca 2012 r. dzieci z naszego Przedszkola gościły przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Wszystkim gościom zaprezentowany został wiosenny koncert. Po koncercie odbyły się wspólne zabawy, zwiedzanie przedszkola, rozmowy z wychowawcami. Dzień ten upłynął w radosnej, wiosennej atmosferze.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Szkolny Konkurs "Wielkanocna pisanka"

 

W Szkolnym Konkursie "Wielkanocna pisanka" wzięło udział 27 uczestników z klas 0 - VI. Uczniowie zastosowali różne techniki plastyczne i wykonali przepiękne prace. Roztrzygnięcie konkursu nastąpi 28 marca, a wręczenie nagród zwycięzcom - 4 kwietnia.

aaaa

[Zobacz galerię prac]

 
Powitanie wiosny

 

Pierwszy dzień wiosny to szkolny Dzień Samorządności. Władzę w szkole, na kilka godzin, objęli uczniowie. Zamiast zwykłych lekcji odbyły się zabawy i konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Następnie miały miejsce rozgrywki sportowe. Młodsze klasy przygotowały marzanny, które poszły zatopić, aby na dobre przegonić zimę.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Spotkanie z przedstawicielami Izby Celnej

 

9 marca 2012 r. odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z przedstawicielami Izby Celnej w Rzeszowie. Spotkanie to zostało zorganizowane przez p. Katarzynę Długosz - zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców.
Podczas spotkania uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zawodu i pracy celnika. Dowiedzieli się między innymi o tym, czego nie wolno przewozić przez granicę, jakie najdziwniejsze, niedozwolone rzeczy przewożono, o dzikich zwierzętach uciekających z pakunków, jaka jest różnica między strażą graniczną a celnikami. Spotkanie było interesujące i bardzo się dzieciom podobało. Wszyscy uczniowie zadawali mnóstwo pytań. Dzieci zobaczyły również pokaz multimedialny, w którym dokładnie została przedstawiona praca celników.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

 
Zabawa karnawałowa

 

Pod koniec stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Impreza zgromadziła nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również absolwentów i najmłodszych mieszkańców Dąbrowy. Podczas zabawy nie zabrakło atrakcyjnych konkursów m. in. na najciekawszy strój karnawałowy. Najpierw bawiły się przedszkolaki oraz klasy I - III. Potem odbyła się dyskoteka dla klas starszych. Ogólnie wszyscy świetne się bawili.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

 
Ferie zimowe 2012

 

Od 30 stycznia mamy zasłużony odpoczynek czyli ferie zimowe. Potrwają one do 12 lutego. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw oraz wyjazdów. W szkole zorganizowane będą zajęcia dla uczniów w pierwszym tygodniu ferii.

[Zobacz plan zajęć]

 
Dzień Seniora

 

22 stycznia 2012 r. w Dąbrowie, już po raz kolejny, zorganizowane zostało spotkanie z Babciami i Dziadkami, aby poprzez wiersz, taniec, laurkę z życzeniami każde dziecko mogło wyrazić swoją miłość, wdzięczność, przywiązanie i szacunek do swoich najukochańszych Dziadków. Do Domu Ludowego licznie przybyli wszyscy, którzy chcieli obejrzeć występy artystyczne z okazji Dnia Seniora. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej przygotowali występy artystyczne, którymi uczcili i sprawili dużo radości swoim Babciom i Dziadziom. Przygotowania koordynowała oraz nad całością czuwała pani Karolina Krużel.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka do Muzeum Tradycji Regionalnych w Trzcianie

 

12 stycznia 2012 r. uczniowie naszej szkoły klas I - VI wyjechali na wycieczkę do Muzeum Tradycji Regionalnych w Trzcianie. Na początku wyświetlony został film o tym jak dawniej kolędowano. Po filmie pan przewodnik oprowadził uczniów po muzeum. Były tam różne rzeczy, których używano dawniej. Były miski i miseczki, garnki, sierp, maselniczka do robienia masła, żarna do mielenia zboża i wiele innych ciekawych eksponatów. Przewodnik pokazał uczniom izbę biednego i bogatego człowieka z dawnych lat. Wycieczka bardzo sie uczniom podobała. Była to żywa lekcja historii o tradycjach naszego regionu.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Rozstrzygnięcie XII edycji Szkolnego Konkursu "Rodzinna Szopka Betlejemska"

 

W dniu 3 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół w Dąbrowie miało miejsce rozstrzygnięcie corocznego konkursu szopek bożonarodzeniowych. Uczniowie klas 0-VI wraz ze swoimi rodzicami przygotowali 21 małych arcydzieł. Szopki prezentowały wysoki poziom artystyczny. Autorzy włożyli w ich wykonanie wiele pracy i serca. Użyli przeróżnych materiałów. Zwracali dużą uwagę na estetykę prac.
Szopki, które uzyskały najwyższe oceny (5 prac), wzięły udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych pod patronatem Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej i Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie. Tam arcydzieła naszych uczniów zdobyły wysokie miejsca:

Katarzyna, Magdalena i Karol Dąbrowscy - I miejsce,
Jakub i Michał Długosz - wyróżnienie,
Adam i Stanisław Draus - wyróżnienie,
Paulina Sumara - wyróżnienie.

Laureaci I miejsc wezmą udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i słodycze.

aaaa
[Zobacz galerię prac i dyplomów]

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Kartek Świątecznych

 

Uczniowie klas I - VI wykonali kartki świąteczne w komputerowym programie graficznym. Najlepsze prace tj. Patrycji Boguń i Ani Czapki, Joanny Hnatko, Bernarda Szczygła, Julii Zakrzewskiej, Elżbiety Bassary i Gosi Miś oraz Madzi Dąbrowskiej zostały wysłane i wezmą udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Kartek Świątecznych organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Technologii Informacyjnej.

[Zobacz galerię prac]

 
Życzenia świąteczne

 

 
Idą święta...


Miesiąc grudzień obfitował w wiele miłych i ciekawych wydarzeń. Najpierw odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który rozdał mnóstwo prezentów. Pod koniec grudnia zaś wszystkim udzielił się nastrój świąteczny. Przy wigilijnym stole spotkały się przedszkolaki, uczniowie i wychowawcy. W klasach podzieliliśmy opłatek i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Śpiew kolęd słychać było w całej szkole. Po Wigilii odbył się IX Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne i przywiązanie do tradycji kolędowania.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć z wigilii]

[Zobacz galerię zdjęć z konkursu kolęd]

 
Dzień Pluszowego Misia

 

25 listopada obchodzony jest od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 r. kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Niedźwiadek stał się również bohaterem wielu książek, filmów, dobranocek. W naszej szkole także obchodziliśmy święto pluszowego misia. Z tej okazji odbyły się zajęcia otwarte zorganizowane przez Filię Biblioteczną w Dąbrowie. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, opowiadały o swoich maskotkach, głoskowały i dzieliły na sylaby nazwy znanych misiów. Słuchały, czytanych przez bibliotekarkę, fragmentów książek o niedźwiadkach, bawiły się oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek. Na koniec dzieci otrzymały upominki i cukierki.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Andrzejki

 

24 listopada 2011 r. odbył się wieczór andrzejkowy przygotowany przez panie uczące w klasach I-III. Były wróżby, tańce i różne zabawy. Tym spotkaniem podtrzymujemy ludową tradycję, zgodnie z którą panny starały się poznać swoją przyszłość (np. odgadnąć imię przyszłego męża). Chłopcy również mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego o swojej przyszłości.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Pasowanie na Przedszkolaka

 

W piątek 25 listopada 2011 r. w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Przedszkolaki w Dąbrowie świętowały przyjęcie nowych koleżanek i kolegów do swojej społeczności.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Wyjazd do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie

 

We  wtorek 22 listopada 2011 r. uczniowie klas IV - VI odwiedzili Wojewódzki  Dom Kultury w Rzeszowie, aby obejrzeć spektakl TEATRU KALLIOPE pt.: "W drodze na Olimp".
Gościliśmy w siedzibie bogów greckich oraz towarzyszyliśmy bohaterom najpopularniejszych mitów starożytnych Greków w ich pełnych przygód wędrówkach. Ciekawe stroje i rekwizyty, niebanalne dialogi i wartka akcja oraz zaproszenie widzów do udziału w przedstawieniu dostarczyły wszystkim  wielu niezapomnianych wrażeń.


aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!