Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Wycieczka do Handzlówki

 

16 listopada 2011 r. uczniowie klas III - VI naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Handzlówki - niewielkiej wsi położonej niedaleko Łańcuta. Na miejscu podzielono uczniów na dwie grupy. Jedna udała się do gospodarstwa ekologicznego państwa Beclów, zaś druga - do Muzeum Regionalnego w Handzlówce.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

Więcej…
 
11 listopada - Święto Niepodległości

 

Obchodzimy 93 rocznicę wydarzeń, które w 1918 r. doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. To radosny dzień, w którym powinniśmy być dumni z naszej historii, z naszej Ojczyzny i dokonań wielkich Polaków. Na budynkach państwowych i na wielu naszych domach wywieszono flagi w barwach narodowych.
Nasza szkoła uczciła tę rocznicę uroczystą akademią, która odbyła się 10 listopada. Program artystyczny, pod kierunkiem pani Karoliny Krużel, przygotowali i wykonali uczniowie klas IV - VI.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Żywa lekcja historii

 

We wtorek  8 listopada uczniowie klas 0 - VI mieli okazję obejrzeć historyczny pokaz edukacyjny w wykonaniu Grupy Artystycznej "Rekonstrukto" zatytułowany: "STAROPOLSKI SARMATYZM I EPOKA SZLACHECKA".
W  programie znalazły się:
- prezentacja obyczajów szlacheckich,
- tradycyjny strój sarmaty,
- prezentacja uzbrojenia i metod walki - pojedynki na rapiery i szable, zbroja husarska,
- małe muzeum - bogata kolekcja broni i rekwizytów,
- proces czarownic,
- małe tortury - krzesło inkwizycyjne,
- krótka lekcja szermierki dla dzieci.
Pokazowi towarzyszyła spora dawka humoru i dobrej zabawy.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wielkie święto pierwszaków

 

21 października 2011 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości udział wzięli: dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz babcie i dziadkowie. Do grona "pełnoprawnych" uczniów dołączyło dziesięcioro naszych pierwszoklasistów. To ważna i uroczysta chwila dla każdego z nich.
Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez pana dyrektora za pomocą ogromnego ołówka. Po części oficjalnej nowo mianowani uczniowie zostali obdarowani upominkami i udali się na poczęstunek. Do uroczystości przygotowały dzieci - wychowawczyni Elżbieta Dąbrowska i nauczycielka muzyki Karolina Krużel.
W społeczności uczniowskiej serdecznie i wesoło witali ich starsi koledzy i koleżanki. Uroczystość zwieńczyło wspólne zasadzenie drzewka, które będzie wzrastać razem z całą klasą.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
14 października - Dzień Edukacji Narodowej

 

Drodzy pedagodzy, wychowawcy i pracownicy naszej szkoły,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia,

po stokroć zdrowia, niewyczerpanych sił i energii,

tak potrzebnej całemu gronu pedagogicznemu do kształcenia młodych pokoleń,

aby przyszłość każdego z nas była jak najlepsza.

                                                                                           Samorząd Uczniowski

 
Dyżury psychologa

 

Dyżury psychologa dla osób zmagających się z problemem przemocy w rodzinie lub chorobą alkoholową odbywają się w 1. i 3. środę miesiąca w Świlczy /żółty budynek przy zakładzie wodnym - II piętro/. Konsultacje są bezpłatne.

 
Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I-III


Od września 2011 r. wszystkie szkoły podstawowe w naszej gminie rozpoczynają realizację projektu "Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I-III szkól podstawowych" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działanie 9.1. "Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty", Poddziałanie 9.1.2. "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych". 

Więcej…
 
"Sprzątanie Świata"

 

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła obecny rok Międzynarodowym Rokiem Lasów. Na terenie Polski działaniami promującymi obchody kierują dwie organizacje: Fundacja "Sprzątanie Świata-Polska" i Fundacja Nasza Ziemia. Hasłem przewodnim tegorocznego "Sprzątania Świata" jest - "Lasy to życie - chrońmy je".

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

 
Występ iluzjonisty

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w interesującym pokazie magii i iluzji.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Powitanie klasy IV

 

29 września 2011 r. uczniowie klasy szóstej i piątej przyjęli do grona klas starszych - naszych czwartoklasistów. Samorząd Uczniowski przygotował dla nich liczne konkursy, gry i zabawy. Uczniowie IV klasy pomyślnie przeszli kilka trudnych prób i wykazali się sprytem i wytrwałością. Po otrzęsinach wszyscy dobrze bawili się na dyskotece. Uroczystość była też okazją do odwiedzin naszej szkoły przez absolwentów. Czwartakom życzymy powodzenia!

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć] 

 
1 września 2011 r. - Rozpoczynamy nowy rok szkolny

 

Po udanych wakacjach wypoczęci powróciliśmy do szkoły.

Naukę w klasie I rozpoczęło 10 uczniów. Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy sukcesów i spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w nowym roku szkolnym. Pierwszoklasistom życzymy aby szkoła była dla nich miejscem przyjaznym i ciekawym, szóstoklasistom - osiągnięcia wysokich wyników na sprawdzianie i samych świadectw ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Rodzicom zaś - radosnych powrotów z wywiadówek.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Podajemy do wiadomości

 

Zestaw podręczników obowiązujący od 1 września 2011 r.

Szkolny zestaw programów nauczania w roku szkolnym 2011/2012.

 
22 czerwca 2011 r. - Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

 

Zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2010/2011 i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, wielu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia. Czternastu uczniów klasy VI ukończyło i pożegnało naszą szkołę. Był to rok wytężonej pracy. Chociaż nie wszystko nam się udało, to jednak odnieśliśmy sporo sukcesów.
Najwyższą średnią ocen w całej szkole osiągnęło trzech uczniów - Oliwia Rodzoń, Bartłomiej Maś oraz Karol Kocur z kl. VI.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Podsumowanie Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

 

Od 1 grudnia 2010 r. realizowany był w naszej szkole III etap Projektu Edukacyjnego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". W III etapie uczestniczyło 10 uczniów klasy I. Nad całością czuwała pani Elżbieta Dąbrowska.
8 czerwca 2011 r. uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia na pokazie efektów Projektu, w którym udział wzięli rodzice uczniów klasy I, pan dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie całej szkoły.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

 
Konkurs na najpiękniejszy zeszyt muzyczny

 

10 czerwca 2011 r. został roztrzygnięty IX Szkolny Konkurs na najpiękniejszy zeszyt muzyczny.

[Zobacz wyniki konkursu]

 
Wyjazd do Filharmonii Rzeszowskiej

 

1 czerwca 2011 r. z okazji Dnia Dziecka dzieci wyjechały do Filharmonii Rzeszowskiej na widowisko pt. "Shrek w krainie bajek".

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Piknik Rodzinny

 

29 maja 2011 r. najmłodsi, dorośli i starsi mieszkańcy Dąbrowy spotkali się na kolejnym już, dorocznym Pikniku Rodzinnym na stadionie LKS "Dąb" w Dąbrowie. Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych w wykonaniu uczniów. Można było również zobaczyć pokazy i szkolenia psów, pokazy samolotów, wziąć udział w różnych konkursach, meczu piłki nożnej z udziałem rodziców i ich dzieci. Gorące i zimne przekąski i napoje oraz inne liczne atrakcje sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka do Warszawy

 

W dniach 25 - 26 maja 2011 r. uczniowie klas III - VI wyjechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
X Gminny Konkurs BRD

 

18 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się już po raz dziesiąty Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Cieszył się on, jak co roku, dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięły udział drużyny ośmiu szkół naszej Gminy. Udało się rozegrać obydwie konkurencje konkursu czyli jazdę sprawnościową po torze przeszkód oraz test teoretyczny.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

[Zobacz wyniki konkursu]

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!