Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Życzenia świąteczne

 

 
Jasełka

 

W naszym przedszkolu, najstarsza grupa przygotowała z okazji Świąt Bożego Narodzenia Jasełka, a najmłodsza - świateczny program. Przedstawienie pokazaliśmy społeczności przedszkola, rodzicom. Wszyscy byli zachwyceni grą małych aktorów i bardzo wzruszeni podniosłą, świateczną atmosferą.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Idą święta...

 

Miesiąc grudzień obfitował w wiele miłych i ciekawych wydarzeń. Najpierw odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który rozdał mnóstwo prezentów. Pod koniec grudnia zaś wszystkim udzielił się nastrój świąteczny. Przy wigilijnym stole spotkały się przedszkolaki, uczniowie i wychowawcy. W klasach podzieliliśmy opłatek i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Śpiew kolęd słychać było w całej szkole. Po Wigilii odbył się VIII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne i przywiązanie do tradycji kolędowania. Jury wyłoniło najlepszych wykonawców, którzy zostali nagrodzeni.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć z wigilii]

[Zobacz galerię zdjęć z konkursu kolęd]

 

Więcej…
 
Co słychać u naszych Przedszkolaków?

 

30 listopada 2010 roku w naszym Przedszkolu odbyła sie impreza andrzejkowa dla przedszkolaków obu grup przedszkolnych. W programie znalazły się wróżby i zabawy integracyjne przeprowadzone przez rodziców i nauczycieli, dyskoteka, konkursy zręcznosciowe oraz drobne nagrody (słodycze i sok).
12 grudnia odbył się Opłatek.

[Zobacz galerię zdjęć] 

 
Zawody sportowe w Rudnej Wielkiej

 

W dniu 10 grudnia 2010 r. w Rudnej Wielkiej odbyły się zawody w mini koszykówkę chłopców. W turnieju wzieły udział następujące szkoły: Świlcza, Trzciana, Bratkowice Nr1, Mrowla, Rudna Wielka oraz Dąbrowa. Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce, tuż za Świlczą oraz Rudną Wielką. Gratulujemy!

[Zobacz galerię zdjęc]

 
Witamy św. Mikołaja

 

Któż z nas 6 grudnia nie czeka na św. Mikołaja? Wszak św. Mikołaj nie mógł o nas zapomnieć. Współczesny św. Mikołaj przypomina nam o dobroci swego wielkiego poprzednika. Czekają na niego zwłaszcza dzieci. 6 grudnia zawitał również do naszej szkoły. Nasze przedszkolaki i uczniowie kl. I - VI otrzymali prezenty i słodycze.

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Andrzejki

 

24 listopada 2010 r. odbył się wieczór andrzejkowy przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Były wróżby, tańce i różne zabawy. Tym spotkaniem podtrzymujemy ludową tradycję, zgodnie z którą panny starały się poznać swoją przyszłość (np. odgadnąć imię przyszłego męża). Chłopcy również mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego o swojej przyszłości.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
11 listopada - Święto Niepodległości


Obchodzimy 92 rocznicę wydarzeń, które w 1918 r. doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. To radosny dzień, w którym powinniśmy być dumni z naszej historii, z naszej Ojczyzny i dokonań wielkich Polaków. Na budynkach państwowych i na wielu naszych domach wywieszono flagi w barwach narodowych.
Nasza szkoła uczciła tę rocznicę uroczystą akademią, która odbyła się 10 listopada. Program artystyczny, pod kierunkiem pani Magdaleny Miąsik, przygotowali i wykonali uczniowie klas IV - VI.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Pasowanie na Przedszkolaka

 

Dnia 22 października 2010 r. o godzinie 10.15 przedszkolaki w Dąbrowie świętowały przyjęcie piętnaścioro nowych koleżanek i kolegów do swojej społeczności. Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka odbyła się w specjalnie udekorowanej na ten dzień sali grupy maluszków.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
V Gminny Konkurs "Z Wadowic do świętości"

 

18 października 2010 r. w Bratkowicach dbyła się V edycja konkursu "Z Wadowic do świętości". W konkursie uczestniczyło między innymi 21 uczniów naszej szkoły z klas 0 - VI.

Laureaci: 

W kategorii test wiadomości o życiu i działalności Jana Pawła II - Oliwia Rodzoń z kl. VI zdobyła wyróznienie. W kategorii literackiej - Magdalena Dąbrowska z kl. V zajęła I miejsce, natomiast Weronika Maś z kl. IV - III miejsce. W kategorii plastycznej Katarzyna Dąbrowska z kl. I zdobyła I miejsce, zaś Kacper Jakubek z kl. O - II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Powitanie klasy IV

 

5 października uczniowie klasy szóstej i piątej przyjęli do grona klas starszych - naszych czwartoklasistów. Samorząd Uczniowski przygotował dla nich liczne konkursy, gry i zabawy. Uczniowie IV klasy pomyślnie przeszli kilka trudnych prób i wykazali się sprytem i wytrwałością. Po otrzęsinach wszyscy dobrze bawili się na dyskotece. Uroczystość była też okazją do odwiedzin naszej szkoły przez absolwentów. Czwartakom życzymy powodzenia!

[Zobacz galerię zdjęć] 

 
Dzień Edukacji Narodowej

 

 
Wielkie święto pierwszaków

 

13 października odbyło się pasowanie na ucznia. Do grona "pełnoprawnych" uczniów dołączyło dziesięcioro naszych pierwszoklasistów. To ważna i uroczysta chwila dla każdego z nich.
Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez pana dyrektora za pomocą ogromnego ołówka. Po części oficjalnej nowo mianowani uczniowie zostali obdarowani upominkami i udali się na poczęstunek. Do uroczystości przygotowały dzieci - wychowawczyni Elżbieta Dąbrowska i nauczycielka muzyki Magdalena Miąsik.
W społeczności uczniowskiej serdecznie i wesoło witali ich starsi koledzy i koleżanki. Uroczystość zwieńczyło wspólne zasadzenie drzewka, które będzie wzrastać razem z całą klasą.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Remonty w szkole

 

W czasie wakacji w naszej szkole pod okiem pana dyrektora wykonano wiele prac: oczyszczono elewację szkoły, ułożono płytki na posadzce w stołówce szkolnej, odnowiono salę 22, ocieplono kominy na budynku szkoły i uszczelniono dach, wykonano zadaszenie nad wejściem do przedszkola oraz urządzono nową sale zajęć dla dzieci.

aaaa

[Zobacz galerię zdięć]

 
1 września 2010 - Rozpoczynamy nowy rok szkolny

 

Po udanych wakacjach wypoczęci powróciliśmy do szkoły. Naukę w klasie I rozpoczęło 10 uczniów. Pierwszoklasistom życzymy aby szkoła była dla nich miejscem przyjaznym i ciekawym. Wszystkim Nauczycielom i Uczniom życzymy sukcesów i spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w nowym roku szkolnym.

aaaa

 
Podajemy do wiadomości

 

Zestaw podręczników obowiązujący od 1 września 2010 r.

Szkolny zestaw programów nauczania w roku szkolnym 2010/2011

 
25 czerwca 2010 r. - Kończymy rok szkolny - rozpoczynamy WAKACJE

 

Zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2009/2010 i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, wielu nagrody i wyróżnienia. Trzynastu uczniów klasy VI ukończyło i pożegnało naszą szkołę. Był to rok wytężonej pracy. Chociaż nie wszystko nam się udało, to jednak odnieśliśmy sporo sukcesów.
Najwyższą średnią ocen w całej szkole osiągnęły dwie uczennice - Karolina Pilarz z kl. VI i Magdalena Dąbrowska z kl. IV.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka do Krakowa

 

11 czerwca br. uczniowie klas IV - VI pojechali na jednodniową wycieczkę do Krakowa. Najpierw odwiedziliśmy Park Wodny, gdzie można było wyszaleć się do woli na zjeżdżalniach, w dzikiej rzece, ścianach wspinaczkowych a potem zrelaksować się na przykład w jacuzzi. Była to świetna zabawa. Następnie pojechaliśmy do kopalni soli w Bochni. Wraz z przewodnikiem zjechaliśmy 343 metry pod ziemię i zwiedziliśmy całą kopalnię. Na koniec czekała nas przejażdżka specjalnym pociągiem po kopalni. Można było zakupić liczne pamiątki. Mimo, iż wycieczka była jednodniowa, to jej bogaty program obfitował w liczne atrakcje i nikt się nie nudził. Było super!

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
18 czerwca - podsumowanie Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"


Od 1 grudnia 2009 r. realizowany był w naszej szkole II etap Projektu Edukacyjnego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". W II etapie uczestniczyło 13 uczniów klasy I. Nad całością czuwała pani Ewa Krupa.
18 czerwca uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia na pokazie efektów Projektu, w którym udział wzięli rodzice uczniów klasy I, pan dyrektor, nauczyciele całej szkoły i przedszkola.

aaaa


[Zobacz galerię zdjęć]

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!