Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Święto Pieczonego Ziemniaka

 

30 września 2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się tradycyjnie "Święto Pieczonego Ziemniaka". W oczekiwaniu na ziemniaczaną ucztę przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju zabawach, w których rekwizytami były ziemniaki. Na zakończenie zabaw dzieci konsumowały upieczone na ognisku ziemniaki. Wspólnie spędzony czas przyniósł dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Powitanie klasy IV

 

26 września 2016 r. odbyła się dyskoteka na powitanie klasy IV. Uczniowie klasy szóstej i piątej przyjęli do grona klas starszych - naszych czwartoklasistów. Samorząd Uczniowski przygotował dla nich liczne konkursy, gry i zabawy. Uczniowie IV klasy pomyślnie przeszli kilka trudnych prób i wykazali się wiedzą, sprytem i wytrwałością. Po otrzęsinach wszyscy dobrze bawili się na dyskotece. Czwartakom życzymy powodzenia!

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień głośnego czytania

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypadał 29 września był kolejną okazją do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Naszym wychowankom czytały nauczycielki oraz zaproszona pani Dorota Madej - Dyrektor Bibliotek Publicznych w Świlczy. Grupa starszaków poznała Muminków - bohaterów jednej z najpopularniejszych serii dla dzieci autorki Tove Jansson. Grupa starszaków bardzo polubiła fińskich bohaterów. Każdy przedszkolak przyniósł w tym dniu swoją ulubioną książeczkę i zaprezentował ją swoim kolegom.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Przedszkolaka

 

20 września 2016 r. w przedszkolu nasi milusińscy świętowali Dzień Przedszkolaka. Dzieci wesoło bawiły się, uczestnicząc we wspólnym śpiewie, tańcu, konkursach sprawnościowych. Przedszkolaki utożsamiając się z grupą przedszkolną dumnie prezentowały się idąc drogą wiejską z kolorowymi kwiatami i balonami. Wiele dzieci nowo przyjętych do przedszkola pierwszy raz świętowało w tak licznym gronie rówieśników. Pracownicy przedszkola przygotowali dzieciom poczęstunek. Ten dzień wyzwolił u dzieci, opiekunów, nauczycieli i rodziców pozytywne emocje.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
1 września 2016 r. - Rozpoczynamy nowy rok szkolny

 

Po udanych wakacjach wypoczęci powróciliśmy do szkoły. Naukę w klasie I rozpoczęło 10 uczniów. Pierwszoklasistom życzymy wytrwałości oraz pomyślnych lat edukacji, którą rozpoczynają w tym roku. Wszystkim Nauczycielom i Uczniom życzymy sukcesów oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w nowym roku szkolnym.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka przedszkolaków

 

W czerwcu 2016 roku nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Rzeszowa.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 - 1 września 2015 roku.

8.00 - Msza Święta w kościele parafialnym,

9.00 - spotkanie wszystkich uczniów na sali gimnastycznej,

9.30 - spotkania uczniów z wychowawcami klas.

 

W dniu 1 września przedszkole jest czynne w godzinach 7.00 - 16.30.

 
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 

Zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2015/2016 i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, wielu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia. Był to rok wytężonej pracy. Chociaż nie wszystko nam się udało, to jednak odnieśliśmy sporo sukcesów. Klasa VI uzyskała 9 - najwyższy wynik na sprawdzianie szóstoklasisty. Wielu uczniów osiągnęło sukcesy i otrzymało wspaniałe nagrody w konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Najwyższą średnią ocen w szkole 6.0 osiągnęły dwie uczennice klasy VI - Monika Kuźniar i Katarzyna Dąbrowska.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Podajemy do wiadomości

Zestaw podręczników obowiązujący od 1 września 2016 r.

 
Ogłoszenie

 

Dyrektor Zespołu Szkół informuje,

że w dniach od 01.08.16 /poniedziałek/ do 12.08.16 /piątek/ w godzinach od 8.00 do 16.00 będzie zorganizowana półkolonia przez Akademię Piłkarską BRATEK Bratkowice oraz Zespół Szkół w Bratkowicach, w której mogą uczestniczyć dzieci z innych miejscowości

Więcej informacji:

http://www.swilcza.com.pl/index.php/aktualnosci-2016/185-artykuly/artykuly-2016/aktualnosci-gminne-2016/2787-informacja-akademia-pilkarska-bratek-polkolonia

 

 
XV Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

 

14 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się już po raz piętnasty Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W konkursie wzięły udział drużyny czterech szkół naszej Gminy. Mimo deszczowej pogody udało się rozegrać obydwie konkurencje konkursu czyli jazdę sprawnościową po torze przeszkód oraz test teoretyczny.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Piknik rodzinny

 

12 czerwca 2016 r. najmłodsi, dorośli i starsi mieszkańcy Dąbrowy spotkali się na kolejnym już, dorocznym pikniku rodzinnym na stadionie LKS "Dąb" w Dąbrowie. Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych. Na początku rodzice uczniów klasy I w sposób humorystyczny przedstawili bajkę "Zasadził dziadek rzepkę". Następnie odbyły się występy naszych przedszkolaków, a potem uczniów szkoły podstawowej. Liczne atrakcje sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Harmonogram zajęć półkolonii

 

Harmonogram zajęć półkolonii organizowanej w Zespole Szkół w Dąbrowie w dniach od 27.06.16 /poniedziałek/ do 01.07.16 /piątek/ oraz w dniach od 04.07.16 /poniedziałek/ do 08.07.16 /piątek/ przedstawia się następująco:

[Harmonogram zajęć półkolonii]

 
Zasady organizacji świetlicy szkolnej

 

Od 1 września 2016 r. zajęcia świetlicowe w naszej szkole będą prowadzone przez Gminną Bibliotekę w Świlczy z/s w Trzcianie.

[Karta zgłoszenia dziecka]

[Zasady organizacyjne zajęć świetlicowych]

 
XV Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

 

XV Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - odbędzie się w Dąbrowie 14 czerwca 2016 r. o godz. 9.00. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku w Zespole Szkół w Dąbrowie spotkają się drużyny piątoklasistów aby rywalizować o miano najbezpieczniejszych i najsprawniejszych rowerzystów. Wszystkie szkoły podstawowe gminy Świlcza zapraszamy do udziału w konkursie.

Dokumenty do pobrania: Regulamin Konkursu,   Karta zgłoszenia drużyny,   Zgoda i oświadczenie rodziców

Zobacz zdjęcia z poprzednich zawodów

 
Wycieczka do Zatorlandu

 

1 czerwca 2016 r. uczniowie klas I - V wyjechali na szkolną wycieczkę do Parku Rozrywki Zatorland koło Krakowa. Odwiedzili Lunapark z licznymi atrakcjami, Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii, Park Bajek i Wodnych Stworzeń, Park Owadów oraz obejrzeli film edukacyjny w kinie 5D. Była to wspaniała przygoda i edukacja poprzez rozrywkę. Wszystkim bardzo się podobało. Napewno tu jeszcze wrócimy.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Ogłoszenie

 

Dyrektor Zespołu Szkół informuje,

że w dniach od 27.06.16 /poniedziałek/ do 01.07.16 /piątek/ oraz w dniach od 04.07.16 /poniedziałek/ do 08.07.16 /piątek/ w godzinach od 9.00 do 14.00 będzie zorganizowana półkolonia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

Więcej…
 
Konkursy czytelnicze

 

W ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń" do biblioteki szkolnej zakupiono wiele nowych, ciekawych książek dla dzieci i młodzieży w celu promocji czytelnictwa. Wzrosło zainteresowanie uczniów czytaniem oraz konkursami organizowanymi przez bibliotekę szkolną. Konkursy zostały zorganizowane w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie opowiadali o książkach, które ostatnio przeczytali i które bardzo im się podobały, zachęcały innych do czytania. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci interesujących książek.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć klas młodszych]

[Zobacz galerię zdjęć klas starszych]

 
Wycieczka do Zakopanego

 

11 maja 2016 r. uczniowie klas III - VI pojechali na dwudniową wycieczkę do Zakopanego.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!