Żywa lekcja historii

24 września 2013 r. odbyła się wycieczka uczniów klas III - VI do Wysokiej Głogowskiej. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji historycznej w wykonaniu Ułanów Króla Jana. Zobaczyli oryginalne wyposażenie ułana i konia, pokaz władania szablą i lancą oraz ćwiczenia kawaleryjskie. Odbyło się również ognisko z pieczeniem kiełbasy i wycieczka po lesie. Wyjazd był bardzo udany.

[Zobacz galerię zdjęć]

Wrażenia uczniów klasy IV

Wycieczka do klubu jeździeckiego "Pegaz" była bardzo udana. Dużo dowiedzieliśmy się o koniach i o ułanach. Jednak najweselej było przy ognisku. Tak pysznej herbaty nigdy nie piłam. Mam nadzieję, że kiedyś tam jeszcze pojedziemy.
Kasia Dąbrowska

Moje wrażenia z wycieczki są niezapomniane. Miałam okazję zobaczyć konie, umundurowanie ułana, wyposażenie jeźdźca i konia. Spodobało mi się bardzo władanie szablą i lancą. Mile wspominam także spacer po lesie, gdzie rosły ogromne drzewa i było pełno kolorowych liści.
Natalia Szelest

Na wycieczce bardzo mi się podobało. W szczególność pokaz walki szablą i lancą. Podobały mi się też dawne stroje ułanów, które widujemy tylko na filmach. Bardzo mnie zainteresowały opowieści historyczne i uprząż konia.
Miłosz Rodzoń

Wtorkowa wycieczka do Wysokiej Głogowskiej bardzo mi się podobała. Akurat wszystko, co tam widzieliśmy, było zgodne z moimi zainteresowaniami, ponieważ bardzo lubię historię. Zafascynowały mnie również konie i opowieści o nich, bo to mądre i piękne zwierzęta. Było także pieczenie kiełbasek i fajny spacer po lesie. Wróciłem bardzo szczęśliwy i zadowolony.
Kuba Wozowicz

Sprawozdanie z wycieczki uczennicy klasy V

Sprawozdanie z wycieczki uczennicy klasy VI