Mikołajki
Mikołajki

 

6 grudnia 2013 r. odbył się mikołajkowy wyjazd uczniów klas III - VI do Filharmonii Podkarpackiej oraz do kina Helios w Rzeszowie. Wyjazd był bardzo udany.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

Wrażenia uczniów klasy IV


Mikołajki w filharmonii i w kinie
6 grudnia, w mikołajkowy dzień, wybraliśmy się z klasami III-VI do filharmonii i kina. Czas oczekiwania w Filharmonii Podkarpackiej skracał nam Mikołaj, który nas częstował cukierkami i żartami. O godzinie 9.00 obejrzeliśmy widowisko muzyczne "Bal w lesie Króla Lwa" oparte na muzyce "Karnawału Zwierząt" Camille'a Saint-Saensa. Na scenie pojawiły się tańczące i śpiewające króliki, które zaprosiły na bal wszystkie leśne zwierzęta, a także dzieci zebrane na widowni. Kilka naszych koleżanek zagrało na instrumentach muzycznych. Spektakl bardzo mi się podobał. Potem poszliśmy do kina na baśń filmową pt. "Kraina Lodu". Była to opowieść o dziewczynce o imieniu Anna, która wybiera się w podróż, żeby ocalić swoją siostrę Elsę i odczarować Królestwo Arendelle skute wiecznym lodem. Była to bardzo zabawna, pełna przygód i magii opowieść o sile miłości, która jest w stanie pokonać wszystko. Bajka bardzo mi się spodobała, doskonale bawiliśmy się oglądając perypetie głównych bohaterów. Pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.
Kacper Chabko

W dniu szóstego grudnia, uczniowie klas od 3-6 naszej szkoły, pojechali autokarem na wycieczkę do kina Helios i do filharmonii. Po przyjeździe do Rzeszowa najpierw  udaliśmy się do filharmonii. Tam obejrzeliśmy przedstawienie, a także wysłuchaliśmy koncertu muzyków grających na instrumentach, takich jak: kontrabas, klarnet, fortepian, flet, skrzypce, bęben i wiolonczela. Gdy zakończyły się występy,  pojechaliśmy do kina Helios gdzie klasy 3-4 obejrzały bajkę pt. "Kraina lodu" a klasy 5-6  film pt. "Mój biegun". Po seansach ponownie wsiedliśmy do autokaru, który przywiózł nas do szkoły w Dąbrowie. Bardzo podobał mi się ten wyjazd i chciałbym, aby w przyszłym roku również taki zorganizowano. 
Adrian Woźnik

W piątek 6 grudnia byliśmy w filharmonii i kinie. Był to prezent na mikołajki. Niecierpliwiłam się trochę, gdy czekaliśmy na bilety do kina. Jednak opłacało się czekać, bo film pt. "Kraina lodu" był świetny, choć w wielu momentach smutny. W filharmonii również było miło. "Karnawał zwierząt " to naprawdę ładne i zabawne przedstawienie. Słuchaliśmy muzyki poważnej i wierszy w wykonaniu świetnych muzyków i aktorów. Wycieczka była bardzo udana.
Kasia Dąbrowska

Podczas przedstawienia  w filharmonii bardzo  podobało mi się recytowanie wierszy przez króliki i muzyka. Film pod tytułem ,,Kraina Lodu " wyjątkowo  mi się podobał. Gdy wracaliśmy do szkoły, koledzy też mówili, że to był fajny film.
Miłosz Rodzoń

Mikołajkowy koncert  pt. "Karnawał zwierząt" bardzo mi się podobał. Także film "Kraina lodu" był bardzo fajny i śmieszny. Najbardziej przypadł mi do gustu renifer i bałwan Olaf. Było bardzo wesoło i cały czas wszyscy się śmiali. Wróciłem bardzo zadowolony i wszystko opowiedziałem babci.
Jakub Wozowicz

W  filharmonii była orkiestra i aktorki przebrane za króliki, łabędzia i ptaka. Ich stroje były piękne. Tańczyły i ubierały choinkę, mówiły ładne wiersze. Najbardziej mi się spodobała  gra na skrzypcach, wiolonczeli i pianinie.
Pojechaliśmy także do kina na "Krainę lodu". Film bardzo mi się spodobał. Jedna z bohaterek miała magiczne moce, które mogły sprawić, że w całej wiosce  zapanuje wieczna zima. Gdy już wróciłam do domu, pomyślałam sobie, że chcę pojechać jeszcze raz na podobną wycieczkę.
Natalia Szelest

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!