Wycieczka do Sędziszowa
Wycieczka do Sędziszowa

 

26 marca 2014 r. uczniowie klas IV - VI w ramach projektu "Z małej szkoły w  wielki świat" wyjechali na wycieczkę do Sędziszowa.

aaa

Wrażenia uczennicy klasy IV

W kinie uczestniczyliśmy w lekcji o gatunkach filmowych, która była ilustrowana fragmentami  bardzo ciekawych filmów. Później obejrzeliśmy w całości "Most do Terabithii".

Bardzo podobał mi się ten film. Opowiadał o chłopcu, który miał na imię Jesse i był bardzo biedny. Rodzice nie mogli znaleźć pracy. Niestety rzadko się z nimi widywał.

Gdy po wakacjach wrócił do szkoły, doszła do ich klasy nowa dziewczynka. Miała na imię Leslie. Pewnego dnia pobiegli do lasu. Nagle zobaczyli, że przed nimi jest zrujnowana chatka na drzewie. Odbudowali ją. Później Leslie zobaczyła piękną krainę i jej niezwykłych mieszkańców. Chłopiec niczego takiego nie dostrzegł. Wtedy przyjaciółka kazała mu zamknąć oczy i otworzyć umysł. Po chwili zobaczył piękną rzekę i góry. Dziewczynka nazwała to miejsce Terabithią.  Odtąd spędzali tam każdą wolną chwilę.

Pewnego dnia nauczycielka zadzwoniła do chłopca i zaprosiła go na wycieczkę do muzeum. Jesse umiał pięknie rysować,  więc się ucieszył. Gdy wrócił do domu, zastał płaczących rodziców. Oni mu powiedzieli, że Leslie nie żyje. Gdy przeskakiwała rzekę , sznur się urwał. Uderzyła się w głowę i utonęła. Chłopiec długo  nie mógł się pogodzić ze śmiercią przyjaciółki.  Jednak po pewnym czasie zabrał swoją młodszą siostrę  do Terabithii.  Została ona księżniczką krainy, która została znowu  uwolniona przez ich wyobraźnię.

Po filmie pojechaliśmy do restauracji "Stary Młyn". Zjedliśmy tam rosół wiejski , smaczne mięsa, ziemniaczki z koperkiem i zestaw surówek. Wszystko popiliśmy sokiem.

Wycieczka bardzo mi się podobała. Na filmie prawie wszyscy się popłakali. Jedzenie również mi smakowało. Mam nadzieję, że jeszcze raz pojedziemy na podobną.

Kasia Dąbrowska, kl. IV

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!