Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy

 

W środę 20 maja 2015 r. uczniowie klas III - VI wyjechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

Wyruszyliśmy około godziny piątej rano. Podróż była długa, ale dość często zatrzymywaliśmy się, by się rozruszać i kupić coś do jedzenia lub picia. Dotarliśmy do stolicy około godziny jedenastej.
W pierwszym dniu wycieczki obejrzeliśmy ciekawy spektakl "Rejs po niebie". Siedzieliśmy, a właściwie leżeliśmy, i oglądaliśmy gwieździste niebo, a na nim różne układy gwiazd.
Potem każdy znalazł wiele ciekawych zajęć i zadań w Centrum Nauki "Kopernik". Najbardziej podobał mi się spektakl "Pojedynek Tesla", "Edison", koło młyńskie, "Chomik", trzęsienie Ziemi i  harfa laserowa. Wielkie wrażenie na wszystkich wywarł swoją wysokością i wielkością Stadion Narodowy. W czasie podróży przeżyliśmy wielką burzę.
W Niepokalanowie o godzinie dwudziestej oglądaliśmy ciekawy spektakl "Panorama Tysiąclecia". W przedstawieniu widzieliśmy wiele sławnych postaci związanych z historią Polski.
Noc była trochę krótka, bo trudno zasnąć na nowym miejscu w towarzystwie kolegów i koleżanek.
Drugiego dnia zwiedziliśmy Zamek Królewski. Spacerowaliśmy po Rynku Starego Miasta, przeszliśmy koło pomnika Adama Mickiewicza, grobu Nieznanego Żołnierza. Podziwialiśmy ogród Saski z piękną fontanną. Bardzo podobało mi się w Łazienkach Królewskich. Przy pomniku Fryderyka Chopina zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Znaleźliśmy też grającą ławkę. Widzieliśmy Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, Pałac na Wyspie oraz ogród Chiński. Karmiliśmy wiewiórki orzechami, które dał nam pan przewodnik.
Szczęśliwie wróciliśmy do Dąbrowy koło godziny dwudziestej drugiej piętnaście. Była to ciekawa i udana wycieczka.

 

Kasia Dąbrowska z klasy V

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!