Uroczystości przedszkolne
Uroczystości przedszkolne

 

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

 

I. 20.09.2016 r. - Dzień Przedszkolaka
Nasze maluszki tego dnia otrzymały dużą dawkę atrakcji. Niektóre z nich pierwszy raz w tak licznym gronie wesoło świętowały swój dzień. Dwie grupy przedszkolne integrowały się we wspólnych tańcach, śpiewie, konkursach sprawnościowych, poczęstunku. Przedszkolaki dumnie prezentowały się idąc grupą prawie pięćdziesięcioosobową w kolorowym korowodzie z kwiatami i balonami, drogą wiejską, ze śpiewem na ustach. W przygotowanie imprezy chętnie przyłączyli się rodzice.

II. 29.09.2016 r. - Dzień Pieczonego Ziemniaka
Odbyły się ciekawe zabawy z ziemniakami na świeżym powietrzu i w salach zabaw. Punktem kulminacyjnym była degustacja pieczonego ziemniaka.

III. 28.10.2016 r. - Teatrzyk
Teatrzyk Objazdowy wystawił spektakl pod tytułem "Smerfne Przygody". Aktorzy dostarczyli dzieciom i dorosłym dużą dawkę humoru. Smerfy przestrzegały dzieci przed spotkaniem z nieznajomym.

IV. 21.11.2016 r. - Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego "Mój Przyjaciel - Pluszowy Miś"

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Świlczy. Jedno dziecko otrzymało wyróżnienie, dyplom i różowego pluszowego misia. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie przedszkolnym obdarowane zostały czekoladowymi aniołkami.

V. 23.11.2016r. - Pasowanie na Przedszkolaka
W Przedszkolu w Dąbrowie odbyła się wyjątkowa uroczystość przyjęcia do grona przedszkolaków szesnaściorga nowo zapisanych do przedszkola dzieci, obserwując umiejętności trzeba powiedzieć, że zakończył się proces ich adaptacji w nowym środowisku. Na uroczystości obecni byli rodzice, pan dyrektor, nauczyciele, oraz inni pracownicy przedszkola. W pięknych strojach, w jesiennej dekoracji sali, dzieci chętnie zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, taneczne, wokalne. Na twarzach rodziców wpatrzonych w swoje pociechy widać było uśmiech i wzruszenie. Wszyscy obecni wraz z dziećmi przeżywali ten ważny moment w ich życiu. Występy dzieci nagrodzone były gromkimi brawami, uściskami i całusami od rodziców. Pan dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonał aktu pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe książki z dedykacją oraz dyplomy. Po części oficjalnej dzieci zaproszone zostały na pyszny poczęstunek, przygotowany przez chętnych rodziców. Ten dzień długo pozostanie w pamięci wszystkich.

VI. 28.11.2016r. - Dzień Pluszowego Misia
Przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Dąbrowie. Tego dnia do czytelnictwa zachęcała pani bibliotekarka w kostiumie misia.

VII. 06.12.2016r. - Mikołajki
Dzieci radośnie powitały długo oczekiwanego gościa z siwą brodą, który obdarował dzieci i wszystkich pracowników placówki prezentami.

VIII. 22.12.2016r. - Opłatek, Koncert Kolęd i Pastorałek w szkole oraz wigilia w przedszkolu
Dzieci nabyły umiejętności składania sobie życzeń, podtrzymywania tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz kulturalnym zachowaniem się podczas świąt.

IX.    15.01.2017r. Dzień Babci i Dziadka

W niedzielę w Domu Ludowym w Dąbrowie odbyła się uroczystość środowiskowa. Maluszki wystąpiły w części artystycznej, składając seniorom życzenia, śpiewały, tańczyły i grały.

X. Przygotowywanie przez dzieci przedszkolne biżuterii z bibuły na karnawał

 

Zebrała i opracowała - Celina Rodzoń

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!