19 września Muzeum Dobranocek
19 września Muzeum Dobranocek

19 września Muzeum Dobranocek

19 września w naszej szkole gościła ani dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie Pani Katarzyna Lubas z warsztatami "Przygody z dobranocką" realizowanymi w ramach projektu "Dostępne migane dobranocki" dofinansowanego przez Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestnicy zajęć, którzy jak się okazało dobrze znają bohaterów dobranocek ze szklanego ekranu, mieli okazję rozpoznać ich poprzez dotyk, odgadując z zasłoniętymi oczami, jaką postać otrzymali do rąk. Uczyli się używając zmysłu dotyku określać cechy
i części trzymanych maskotek oraz nazywać zapachy korzystając ze zmysłu powonienia.
Najodważniejsi próbowali swoich sił w odgadywaniu tytułów bajek, których bohaterowie widnieją na specjalnych odwzorowaniach kadrów filmowych w tyflodruku.
Dzieci poznały zasady savoir vivre w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi, a także wzięły udział w quizie wiedzy o dobranockach.
Na koniec ? nagroda- spotkanie i pamiątkowe zdjęcia z ogromnym misiem Uszatkiem
i sympatycznym Reksiem.

 

 

 

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!