Dzień Głośnego Czytania 29.09.2017r.
Dzień Głośnego Czytania 29.09.2017r.

Dzień Głośnego Czytania

W naszym Przedszkolu Dzień Głośnego Czytania odbył się 29.09.2017r.
Chętne dzieci mogły przebrać się w dowolną postać z bajki, przynieść ze sobą maskotkę- bohatera z książek czy dowolną książeczkę.  Kącik czytelniczy zapełnił się i wzbudził duże zainteresowanie. Dzieci spontanicznie odgrywały role teatralne ze swoją maskotką. Rysowały na temat wysłuchanych w przedszkolu utworów literackich.

Pani dyrektor Gminnej Biblioteki w Świlczy tego dnia jako zaproszony gość  przeczytała dzieciom z obu grup książeczki z ilustracjami dobrane do ich wieku. Jak zwykle wzbudziła zainteresowanie książką jako źródłem wiedzy. Dzieci przypomniały sobie czego książka nie lubi.  Na gazetce dla rodziców umieszczona została  informacja o dobroczynnym wpływie głośnego czytania dzieciom przez dorosłych członków rodziny. Zachęcamy rodziców do gościnnego czytania literatury dzieciom w przedszkolu.

 

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

aaa

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!