23.10.2017r. Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką
23.10.2017r. Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką


23.10.2017r. Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką


W dniu 24.10.2017r. Zostało zorganizowane spotkanie autorskie z panią Zofią Stanecką pisarką znanej przedszkolakom serii o pięcioletniej dziewczynce "Basi" przeżywającej swoje emocje w kręgu kochającej rodziny.


Spotkanie zostało zorganizowane w Szkole w Dąbrowie na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Świlczy. Uczestnikami spotkania były dzieci z obu grup przedszkolnych, klas I-III razem z wychowawczyniami.

Pisarka w przystępny sposób opowiedziała dzieciom o procesie powstawania książki, o pracy wielu osób zaangażowanych w jej powstanie. Opowiadając o swojej pracy pisarskiej wykonała szereg humorystycznych rysunków, rozmawiała z dziećmi , odpowiadała na pytania.

W teatralny sposób przeczytała fragmenty  opowiadania wcielając się w rolę literackiej bohaterki, Dialog Basi ze swoim tatą przedstawiła demonstrując  kukiełkami tych postaci.

Podczas spotkania pisarka szczególną uwagę zwróciła na rolę wyobraźni w tworzeniu książki i zaprosiła dzieci do wykonania twórczego rysunku wskutek czego, powstały prace niepowtarzalne, pełne fantazji.

Po spotkaniu dzieci miały możliwość zakupienia dowolnej pozycji autorstwa pisarki wraz z dedykacją.

Zofia Stanecka w opowiadaniach z serii Basia zawarła życie rodzinne z radościami i smutkami ich członków.  Jak mówi autorka czytając tę książkę: "Rodzice będą mieli szansę pośmiać się sami z siebie i zobaczyć, że nie tylko ich dzieci zachowują się czasem skandalicznie"

Zachęcamy do wyrabiania u dzieci nawyku obcowania z książką.

Sama autorka mówi: "W moich wspomnieniach te chwile wspólnego czytania są momentami absolutnego szczęścia".

 

 

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!