Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29.09.2017 w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Głośnego Czytania.

Chętne dzieci mogły przebrać się w dowolną postać z bajki, przynieść ze sobą maskotkę-bohatera z książek czy dowolną książeczkę.  Kącik czytelniczy zapełnił się i wzbudził duże zainteresowanie.

Dzieci spontanicznie odgrywały role teatralne ze swoją maskotką. Rysowały na temat wysłuchanych w przedszkolu utworów literackich.

Pani dyrektor Gminnej Biblioteki w Świlczy tego dnia jako zaproszony gość przeczytała dzieciom z obu grup książeczki z ilustracjami dobrane do ich wieku. Jak zwykle wzbudziła zainteresowanie książką jako źródłem wiedzy. Dzieci przypomniały sobie czego książka nie lubi. Na gazetce dla rodziców umieszczona została  informacja o dobroczynnym wpływie głośnego czytania dzieciom przez dorosłych członków rodziny. Zachęcamy rodziców do gościnnego czytania literatury dzieciom w przedszkolu.

« 1 z 2 »