Dzień Kota w Przedszkolu

W dniu 16 lutego w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w grupie najmłodszej. W tym dniu wszystkie dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół i uczestniczyły w różnych „kocich zabawach”.

Inscenizowały dla rodziców treść wiersza S. Jachowicza  „Chory kotek”, śpiewały piosenki o kotkach, liczyły kotki oraz słuchały ilustrowanej książeczki o „ Złym Kocurku” czytanej przez mamę Kornelii. Wspólnie z rodzicami wykonały śliczne papierowe kotki.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń w miłej i radosnej atmosferze.