Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia.

23.11.2018r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoim przyjacielem,  pluszowym misiem.

W sali brały udział  ze swoją przytulanką w zabawach dydaktycznych, zabawach ze śpiewem. Wykonały pracę plastyczną. Wychowawczyni przypomniała o konieczności poszanowania zabawek na podstawie wiersza Cz. Janczarskiego Naprawimy misia.

 Miłym akcentem dnia było wręczenie przez mamę Dianki  misiów z piernika, które upiekła dla wszystkich dzieci z przedszkola.

Dużą dozę atrakcji otrzymały dzieci na spotkaniu z misiem policjantem w Filii Bibliotecznej w Dąbrowie. Wysłuchały historii o powstaniu pierwszego pluszowego misia.  Wiedzą już gdzie mieszka miś polarny i brunatny. Dzieci Dowiedziały się też o bezpiecznym poruszaniu się na drodze. Wysłuchały treści książki  Misie – Ach te zwierzaki. Było też słodko, bo nie zabrakło miodu i cukierków.