Powitanie wiosny w przedszkolu

W środę 21.03.2018r. przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny

Poprzez zabawy, śpiew, zagadki dzieci przypomniały sobie o pierwszych zwiastunach wiosny. Nauczycielki Wioletta Boczar i Celina Rodzoń przygotowały z dziećmi z klasy „0” inscenizację.

1. „Żegnamy zimę i witamy wiosnę” z wykorzystaniem wierszy „Zabawa w żaby i bociana”
  2. Świerszczyńskiej, „Przyleciały boćki” B. S. Kossutch. Starszaki przedstawiły ludowy zwyczaj topienia Marzanny- zimowej panny. Na uroczystość zaproszona została pani dyrektor GB w Świlczy Dorota Madej,  dzieci z młodszej grupy z panią Zofią Siembor,  dzieci z kl. I i II Szkoły Podstawowej z nauczycielkami panią Elżbietą Dąbrowską i Joanną Szklarz.

Starszaki bardzo dobrze sprawdziły się w roli aktorów. Sceneria i stroje przygotowane również z pomocą rodziców wprowadziły wszystkich we wiosenny nastrój, mimo widocznej za oknem mroźnej aury zimowej. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało a dzieci otrzymały zasłużone brawa. Dzieci ze szkoły również wniosły ze sobą tchnienie wiosny trzymając w ręku żonkile zaśpiewały piosenki o przyjściu wiosny dla przedszkolaków.

Pani z biblioteki przeczytała wszystkim opowiadanie „O upartym bałwanku” z ilustrowanej książki „ Bajki misia i Margolci” wyd. Mamo, tato to ja. Przygotowała też dla dzieci zabawę w kolor zielony,  zagadki o zwierzętach do pokazywania ruchem. Nie zabrakło też słodkiego cukierka dla wszystkich dzieci i słodkiej nagrody za występy dla niezawodnych starszaków.

Tego dnia pogoda nie pozwoliła na spacer. Wspólne spotkanie w przedszkolu w gronie zaprzyjaźnionych osób nie zmieniły nastroju tego radosnego dnia.

« 1 z 2 »