Spotkanie z pracownikami GITD

W dniu 17.10.2017r. dzieci z obu grup przedszkolnych powitały niecodziennych gości. Na zaproszenie Przedszkola w Dąbrowie panowie z Głównego Inspektoratu Ruchu Drogowego Delegatury Południowo-Wschodniej przeprowadzili dla przedszkolaków ciekawą lekcję edukacyjną na temat bezpieczeństwa na drodze, oraz innych zagrożeń.

Przekazane zostały dzieciom elementarne zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podróżowania, również wiadomości: jak bezpiecznie bawić się w domu, przedszkolu, jak reagować np. kiedy widzimy pożar, wypadek, czy kiedy dziecko zaczepia nieznajomy. Dzieci poznały wygląd munduru inspekcji drogowej galowy, oraz do pracy w terenie.

Panowie w przystępny sposób objaśniali sytuacje niebezpieczne dla dzieci: wyświetlili slajdy, zadawali zagadki, pozwolili dzieciom na bezpośredni kontakt z akcesoriami służącymi do pracy (czapka, latarka, kamizelka odblaskowa, lizak do zatrzymywania pojazdów, lornetka) przeprowadzili praktyczną zabawę: Przejście przez jezdnię.

Goście pozwolili także wejść do swojego samochodu i obejrzeć jego wyposażenie. Wszyscy czekali na włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w samochodzie. Dzieci dowiedziały się o ich znaczeniu w samochodach uprzywilejowanych. Przedszkolaki pochwaliły się znajomością numerów alarmowych oraz znajomością zasad przechodzenia przez drogę.

Każde dziecko otrzymało pamiątkowe upominki: komiks z krokodylem Tirkiem, opaskę odblaskową i cukierki. Do spotkania doszło dzięki życzliwości jednego z pracowników inspektoratu – rodzica dziecka z kl.0. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, żal było się rozstawać.

Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznać pracę w tym potrzebnym i odpowiedzialnym zawodzie.

« 1 z 7 »