Święto Pieczonego Ziemniaka

`Niecierpliwie oczekiwane przez dzieci ognisko z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka odbyło się 5 października 2017r. Nasze przedszkolaki świętowały na rodzinnej posesji jednej z koleżanek z klasy 0.

Podczas oczekiwania na niecodzienne danie – pieczonego ziemniaka – dzieci obejrzały sad i wygląd pól uprawnych jesienną porą. Pod okiem nauczycielek na powietrzu miło upłynął czas. Przez kilka poprzednich dni na zajęciach w przedszkolu dzieci poznały historię ziemniaka, bawiły się ziemniakami: stemplowały, wykonywały zwierzątka z ziemniaków. Odbyły się konkursy ruchowe i wiedzy o  ziemniaku.

Degustacja pieczonego ziemniaka w przedszkolu  podziałała na wszystkie zmysły, nie tylko smaku. W ten sposób dzięki współpracy z rodzicami, dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą, oraz poznały zasady bezpiecznego obchodzenia się z ogniem. Cały dzień w wypowiedziach pojawiał się podziw dla pana pilnującego ogniska. Swoje doświadczenia dzieci przelały na kartkę w formie rysunków.

W imieniu wszystkich dzieci DZIĘKUJEMY za sprawienie im wielkiej frajdy.

 

« 1 z 5 »