Walentynki w przedszkolu

Dnia 14.02.2018 r. Przedszkolaki wesoło świętowały „Walentynki”.

Obdarowywali się laurkami i lizakami w kształcie serca. Wszyscy się do siebie uśmiechali. Starsze dzieci dowiedziały się na zajęciach o historii tego miłego zwyczaju.

Po zabawach integracyjnych dzieci jednogłośnie stwierdziły, że serce umiejscowione jest w klatce piersiowej. Bicie serca można wyczuć oraz posłuchać. Zrozumiały jaką funkcję spełnia ten organ dla organizmu.

Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały brzmienia słów “kocham cię” w różnych językach. Wypowiadały się na temat miłości do rodziców, innych członków rodziny, kolegów, koleżanek, zamiłowań lub pasji.

Chętnie wysłuchały treść ilustrowanej bajki o miłości pt. „101 dalmatyńczyków”. Najwięcej energii, czasu dzieci włożyły w wykonanie pomysłowych, papierowych serc dla osoby wyjątkowej. O młodszych kolegach z przedszkola pamiętały starsze koleżanki ze szkoły.

« 1 z 2 »