iTeatr dla Szkół

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie od dwóch lat bierze udział w projekcie iTeatr dla Szkół, który realizuje Telewizja Polska S.A. Nasi uczniowie są odbiorcami  transmisji teatralnych na żywo. W ramach projektu iTeatr spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy dzieci z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

23 lutego o godz. 10.00 miała miejsce transmisja z Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie wystawiono sztukę na motywach powieści Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”.

To wyjątkowo plastyczna i piękna realizacja w reżyserii i adaptacji Konrada Dworakowskiego, którą mogli obejrzeć uczniowie z Dąbrowy. Budowana za pomocą obrazów, opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły, odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. Twórcom przedstawienia udało się za pomocą kostiumu, gestu, ruchu, obrazu i muzyki stworzyć pole gry dla wyobraźni widzów.