100 – lecie niepodległości.

Pokaż radość przedszkolaku!

Dzieci przedszkolne doniosłą rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczciły wierszem, tańcem, słuchaniem
i śpiewem pieśni narodowych.

Poszczególne grupy wiekowe wykonały prace plastyczne a nauczyciele udekorowali wnętrze budynku. W salach zajęć zorganizowane zostały kąciki patriotyczne, do których rekwizyty, książki związane z Polska chętnie pożyczyli rodzice. Nauczyciele realizując program Mały miś w świecie wielkiej literatury realizowali także tematy: Co to jest Polska?,  Symbole Narodowe, Mała ojczyzna. Dzieci, pracownicy przedszkola, nauczyciele przyłączyli się do akcji „ Rekord dla Niepodległej „ śpiewając wspólnie 09.11.2018 r. o godzinie 11.11. cztery zwrotki hymnu narodowego. Przedszkolaki uczestniczyły też
w uroczystej akademii szkolnej z okazji radosnego święta narodowego, dumnie prezentując barwy biało – czerwone
w postaci przypiętych na piersi kotylionów. Piętnaścioro dzieci za udział w Plastycznym konkursie Moje Barwy  Ojczyste otrzymało pamiątkowe książki z dedykacją. Wystawka prac została wykonana na korytarzu przedszkolnym. Obchody Święta Niepodległości odbyły się w radosnej atmosferze. Dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, dumy narodowej, poznają historię swojej ojczyzny.