I miejsce w Gminnym Konkursie Kulinarnym

19 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach odbył się I Gminny Konkurs Kulinarny MasterChef Junior pod hasłem: ,,Zdrowe jedzenie to zdrowe myślenie”. 

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII i VIII. Celem konkursu była promocja zdrowego stylu odżywiania, promocja bogactwa walorów smakowych, zdrowotnych, estetycznych, a także wymiana doświadczeń kulinarnych oraz budowa więzi społeczności uczniowskiej. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie, zaprezentowanie i podanie ocenie komisji konkursowej wykonanej sałatki wraz z przepisem. Ocenie Jury podlegał smak, oryginalność, właściwy dobór składników oraz estetyka – zachowanie proporcji, sposób serwowania itp. Zespół Szkół w Dąbrowie reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena Charchut, Jadwiga Początek, Karol Dąbrowski. Opiekunem grupy była p. Sylwia Wójcik. Uczniowie naszej szkoły przygotowali dwie sałatki: sałatkę z uszkami oraz sałatkę z kurczakiem i granatem. Zdobyli I miejsce w kategorii klas IV-VI. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!