Jest takie miejsce, taki kraj…

Jest takie miejscetaki kraj

 

Z okazji obchodów  100–lecia  Odzyskania Niepodległości  przez Polskę, uczniowie  naszej szkoły przygotowali  montaż słowno-muzyczny pod tytułem ,,Jest takie miejsce, taki kraj”, którego premiera odbyła się 13 listopada.

Występ naszych wychowanków uświetnił chór oraz  szkolny zespół muzyczny, który śpiewał patriotyczne pieśni, związane    z losami  naszej ojczyzny.

Uczniowie mieli okazję wystąpić po raz drugi 14 listopada. Spotkanie wychowawców klas z rodzicami  poprzedził apel przygotowany przez reprezentantów  kl. O, I, IV, V i VI. Grono pedagogiczne wraz z uczniami oraz rodzice ze wzruszeniem  oglądali i wsłuchiwali się w piękną patriotyczną poezję, recytowaną  przez dzieci.

            Dodatkowym uczczeniem Święta Niepodległości było odśpiewanie 9 listopada o godzinie 11.11 czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”, gdyż nasza szkoła przyłączyła się do  ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Podczas uroczystej akademii z okazji obchodów  100–lecia  Odzyskania Niepodległości  przez Polskę, zostały przyznane nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie „Moja rodzina w niepodległej Polsce” (pod  patronatem Szkolnego Koła Caritas).

Konkurs obejmował dwie kategorie: plastyczną i literacką. Jury oceniało 25 pięknych prac. Łączna ilość uczniów biorących udział w konkursie to 43. Byli to głównie uczniowie klas I-V. W czasie akademii z okazji Święta Niepodległości wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, ramki na zdjęcia i książki. Nagrody ufundował ks. Stanisław Szcząchor.

Główni laureaci:

I miejsce – Jadwiga Początek – kl. IV

Nadia i Nikola Kontek – kl. II i III

II miejsce – Alicja Kuźniar – kl. IV

Dominika i Sebastian Pająk – kl. IV i II

III miejsce – Karol i Adam Draus – kl. IV i V

Hanna i Jakub Wołowiec – kl. I i V

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!                                                    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

« z 2 »