Noc w Szkole

Noc w Szkole

Z 22 na 23 marca uczniowie klas: IV i V nocowali w szkole.  Organizatorami  wydarzenia byli wychowawcy, p. Sylwia Wójcik i p. Damian Trala. Podczas Nocy w Szkole dzieci miały możliwość poznania różnych form spędzania wolnego czasu. Uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mieli okazję zagrać na szkolnym boisku w Paintball’a. Chętnie wzięli udział w zabawach zorganizowanych w sali gimnastycznej. Okazją do integracji  okazały  się również rozgrywki planszowe. Doskonałą atrakcję stanowiła zabawa w fotobudkę. W trakcie wydarzenia Noc w Szkole uczniowie uczyli się samodzielności i odpowiedzialności, a także umiejętności podejmowania decyzji. Dzieci same przygotowały kolację. Pysznym deserem okazały się gofry, które uczniowie dekorowali według własnych  pomysłów. Na zakończenie dnia odbył się seans filmowy. Noc w Szkole to świetna okazja do tego, aby lepiej poznać swoich wychowanków. Z kolei dla dzieci to możliwość integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Uczniowie przekonali się, że najbardziej owocne jest wspólne działanie. Uwierzyli, że zaangażowanie i współpraca  to elementy  niezbędne do wykonania powierzonych zadań. Wydarzenie Noc w Szkole to pokazanie dzieciom, że w sposób wartościowy i rozwijający można spędzić czas.