Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

W dniu 24.10.2017r. Zostało zorganizowane spotkanie autorskie z panią Zofią Stanecką, pisarką znanej przedszkolakom serii o pięcioletniej dziewczynce Basi, przeżywającej swoje emocje w kręgu kochającej rodziny.

Spotkanie zostało zorganizowane w Szkole w Dąbrowie na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Świlczy. Uczestnikami spotkania były dzieci z obu grup przedszkolnych, klas I-III razem z wychowawczyniami.

Pisarka w przystępny sposób opowiedziała dzieciom o procesie powstawania książki, o pracy wielu osób zaangażowanych w jej powstanie. Opowiadając o swojej pracy pisarskiej wykonała szereg humorystycznych rysunków, rozmawiała z dziećmi, odpowiadała na pytania.

W teatralny sposób przeczytała fragmenty opowiadania wcielając się w rolę literackiej bohaterki, Dialog Basi ze swoim tatą przedstawiła demonstrując  kukiełkami tych postaci.

Podczas spotkania pisarka szczególną uwagę zwróciła na rolę wyobraźni w tworzeniu książki i zaprosiła dzieci do wykonania twórczego rysunku wskutek czego, powstały prace niepowtarzalne, pełne fantazji.

Po spotkaniu dzieci miały możliwość zakupienia dowolnej pozycji autorstwa pisarki wraz z dedykacją.

Zofia Stanecka w opowiadaniach z serii Basia zawarła życie rodzinne z radościami i smutkami ich członków.

Jak mówi autorka czytając tę książkę:

Rodzice będą mieli szansę pośmiać się sami z siebie i zobaczyć, że nie tylko ich dzieci zachowują się czasem skandalicznie.

Zachęcamy do wyrabiania u dzieci nawyku obcowania z książką.

Sama autorka mówi:

W moich wspomnieniach te chwile wspólnego czytania są momentami absolutnego szczęścia.

« 1 z 10 »