Święto Komisji Edukacji Narodowej

,,Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

 

16 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas: IV i V przygotowali program artystyczny, którego myślą przewodnią był cytat: ,,Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”. Podczas spotkania nie zabrakło ciepłych słów  i podziękowań kierowanych do nauczycieli i wychowawców. Pan Dyrektor złożył gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi szkoły najserdeczniejsze życzenia. Podkreślił rolę codziennej pracy nauczyciela, dającą ogromną satysfakcję z osiągnięć uczniów i zachęcającą do podejmowania nowych wyzwań. Warto dodać, że Dzień Edukacji Narodowej został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowanej przez Sejm Rozbiorowy w dniu   14 października 1773 roku.