Wycieczka do Fabryki Czekolady Coco de Mer w Rzeszowie

Przedszkolna wycieczka do Fabryki Czekolady Coco de Mer w Rzeszowie. 10.04.2018r.

Z okazji nadchodzącego Dnia Czekolady przypadającego na 12.04.2018r.  dla przedszkolaków zorganizowana została wycieczka do Fabryki Czekolady Coco de Mer w Rzeszowie.

Dzieci poznały niezwykłe miejsce wytwarzania ulubionego na całym świecie słodkiego przysmaku o niepowtarzalnym zapachu. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem oglądali fabrykę od środka. Wszyscy mieli możliwość obserwowania przez szklaną szybę jak wygląda praca cukierników i proces  wykonywania pralinek o różnych kształtach. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których przedstawiono historię powstania  czekolady. Każdy miał możliwość degustacji trzech rodzajów czekolady. Następnie dzieci samodzielnie odlewały swoją tabliczkę czekolady, ozdabiały ją. Samodzielnie malowały rysunki czekoladą z rękawa cukierniczego. Prace zadziwiały pomysłowością. Za wzorową postawę nagrodzono każdego przedszkolaka dyplomem. Kiedy czekoladowe prace dzieci chłodziły się w lodówkach można było do woli hasać z kolegami w centrum zabaw na sprzęcie w „ Małpim gaju” i w „Strefie malucha”. Każde dziecko zdobyło dużą dawkę wiedzy, nabyło nowe umiejętności pod czujnym okiem swoich nauczycielek: Celiny Rodzoń,  Zofii Siembor, Wioletty Boczar i niezawodnych pań z przedszkola: Dorotce, Wiesi i Madzi. Dzieci do placówki wróciły zmęczone,  ale szczęśliwe z mnóstwem wrażeń. To był następny udany dzień w naszym przedszkolu.

« 1 z 7 »