Wycieczka uczniów klas IV – VII do Kazimierza

18 czerwca 2018 roku pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca, które przyciągają uwagę turystów. Już na samym początku wycieczki odbył się godzinny rejs statkiem po Wiśle. Podczas rejsu mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy. Następnie zobaczyliśmy Górę Trzech Krzyży, Wąwóz Korzeniowy i Ścianę Płaczu. Po dotarciu na Rynek Główny mieliśmy czas na zakup pamiątek. Następnie zobaczyliśmy pomnik psa Werniksa, zwiedziliśmy muzeum sztuki złotniczej, synagogę, ruiny zamku, kościół Farny i klasztor Franciszkanów Reformatów. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Puław. Tam zwiedziliśmy Pałac Czartoryskich, Dom Gotycki i Świątynię Sybili. Potem odwiedziliśmy Nałęczów. Zwiedziliśmy muzeum Stefana Żeromskiego, Pałac Małachowskich, uzdrowisko i park zdrojowy. Po obiedzie zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do Dąbrowy. Wycieczka była bardzo udana.

« 1 z 8 »