Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Program “Książki naszych marzeń”

W ramach rządowego programu “Książki naszych marzeń” do biblioteki szkolnej zakupiono wiele nowych, ciekawych książek dla dzieci i młodzieży w celu promocji czytelnictwa. Wzrosło zainteresowanie uczniów czytaniem oraz konkursami organizowanymi przez bibliotekę szkolną. Konkursy zostały zorganizowane w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie opowiadali o książkach, które ostatnio przeczytali i które bardzo im się podobały, zachęcały innych do czytania. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci interesujących książek.

Dlaczego warto czytać?

O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego zatem, temu przyjemnemu i rozwijającemu zajęciu poświęca czas tak mało ludzi? Aby zachęcić wszystkich leniuchów do czytania przedstawiamy 8 powodów, dla których warto czytać książki każdego dnia.

• Czytelnictwo kształtuje charakter
  • Czytanie poszerza zasób słownictwa
  • Czytanie poprawia pamięć
  • Czytelnicy są bardziej skłonni do wypowiadania się i uczestnictwa w życiu społecznym
  • Czytanie książki redukuje stres i wprawia Cię w lepszy nastrój
  • Czytanie pomaga Ci myśleć w sposób analityczny
  • Fikcja literacka zwiększa Twoją zdolność empatii
  • Mole książkowe szybciej zapamiętują i uczą się nowych rzeczy.