Standardy ochrony małoletnich

Mając na uwadze, że dziecko wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony przed krzywdzeniem, zostały stworzone Standardy Ochrony Małoletnich. Jest to zestaw zasad i procedur, które mają chronić dzieci i młodzież w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni.
Prosimy o zapoznanie się z dokumentem – Standardy ochrony małoletnich.

“Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa”.
/Powszechna Deklaracja Praw Człowieka ONZ/

Standardy ochrony dziecka są priorytetem, dlatego też dba się szczególnie o ich przestrzeganie, a także wyposażanie dzieci w odpowiednią wiedzę i umiejętności, związane z tymi prawami. Dziecko w naszej placówce uczy się poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania praw własnych. Warto podkreślić, że dzieci swoich praw uczą się od dorosłych. Należy również pamiętać, że dzieci uczą się tego, czego doświadczają, dlatego bardzo ważne jest to, jakie wartości im przekazujemy.