Gminny Konkurs Regionalny “Moje gniazdo”

18 kwietnia 2024 r. odbył się Gminny Konkurs Regionalny ,,Moje gniazdo” pod hasłem przewodnim: ,,Kto ma chleb, ten ma wszystko. Tradycje polskie związane z chlebem”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Bratkowicach. Mamy zaszczyt ogłosić, że uczeń klasy IV – Karol Hagdej zdobył III miejsce!!! Serdecznie gratulujemy!

Dzień Ziemi

“Ziemia karmi wszystkich i wszystko, co żyje” – takie hasło było mottem dzisiejszego dnia. Zgromadziliśmy produkty, z których powstały zdrowe i kolorowe kanapki. Były pyszne😋. Utrwaliliśmy wiedzę o recyklingu, oszczędzaniu wody i prądu. Wykonaliśmy prace plastyczne. Pięknie posprzątaliśmy salę😃. Zobowiązaliśmy się do dbania o porządek wokół nas w szkole, w domu, w podroży itp., do segregowania śmieci. Dzień Ziemi powinien być codziennie🌿🌞

81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Symbolem zbiorowej pamięci są żółte żonkile składane pod pomnikiem Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym. Nasza szkoła również przyłącza się do uroczystych obchodów #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

Konkurs plastyczny

W konkursie plastycznym pt. ,,RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ. HISTORIA, KTÓRA INSPIRUJE” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV: Karolina Drąg i Aleksandra Szczepanik. Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica Karolina Drąg zajęła III miejsce w kategorii uczniów z klas 4-6. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs Matematyczno-Informatyczny InstaLogik

Brawo! Uczeń kl. VI Karol Rysz jest laureatem II miejsca V edycji Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik na szczeblu ogólnopolskim. Gratulacje dla ucznia i rodziców! Życzymy Karolowi dalszych sukcesów w tej dziedzinie.

Wczoraj ZŁOTO a dzisiaj SREBRO

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie na rozgrywkach w Gminnych Zawodach w Piłkę Siatkową Chłopców zajęli II miejsce, przegrywając w finale po zaciętym meczu oraz tie-breaku, z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Rudnej Wielkiej. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku!