81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Symbolem zbiorowej pamięci są żółte żonkile składane pod pomnikiem Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym. Nasza szkoła również przyłącza się do uroczystych obchodów #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

Akcji od początku towarzyszy hasło “Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Nasza szkoła również przyłącza się do uroczystych obchodów, poprzez wykonanie przypinek z żonkili i przeprowadzenie lekcji edukacyjnych, gdyż wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość. #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć