Programowanie w przedszkolu

Photon to robot edukacyjny, który wprowadza dzieci w świat programowania. Robot wyposażony jest w 10 czujników, dzięki którym można zaprogramować go na wiele sposobów. Dzieci programują ścieżkę, którą odtwarza robot na macie edukacyjnej przez rysowanie jej na tablecie. 

Na ścieżce, w wybranych miejscach ustalają jak ma zachować się robot, np. rodzaje wydawanych dźwięków, zmiana kolorów, czułek i oczu, wykrywanie dotyku, światła, przeszkód, dźwięków (klaśnięcie, tupniecie czy okrzyk). Ten sposób programowania uczy dzieci między innymi planowania, rozwijania orientacji przestrzennej, sprawności manualnej, logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo-ruchowej, stymuluje myślenie przyczynowo – skutkowe. Możliwości zaprogramowania inteligentnego robota są tysiące, wszystko zależy od pomysłowości i wyobraźni dzieci, które były zachwycone i zainteresowane interaktywną zabawą.