Laboratorium Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratorium Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej placówki, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 

Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu miliony polskich uczniów mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. W ramach tego programu nasza szkoła została wyposażona w odpowiedni sprzęt i stworzyła: – studio multimedialne do nagrań muzycznych, telewizyjnych oraz do fotografii, wyposażone w mikrofony, oświetlenie do realizacji nagrań, sprzęt do realizacji dźwięku, słuchawki studyjne, nagłośnienie, panele akustyczne oraz oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video. Kupiliśmy także statywy, kamerę, aparat fotograficzny, dyktafon oraz tła do fotografowania. W ramach wyposażania pracowni zakupiliśmy drukarkę 3D wraz z akcesoriami, klocki Lego służące do budowania i programowania robotów oraz stację lutowniczą.

#LaboratoriaPrzyszłości

@LaboratoriaPrzyszlosci