Wycieczka do Jasionki

21 października 2021r. klasy I – III odwiedziły Ośrodek Kształcenia Lotniczego w Jasionce. Jest to unikalna placówka, która skrywa wielkie centrum edukacji. W placówce kształcą się przyszli piloci, którzy zasiądą za sterami samolotów pasażerskich.

Uczniowie mogli zobaczyć wiele ciekawych czynności, które wykonuje się przed wylotem w przestrzeń powietrzną. Mieli okazję zapoznać się z procedurami, których pilot musi rygorystycznie przestrzegać. Zwiedziliśmy wieżę obserwacyjną i hangar, w którym stacjonują samoloty oraz mogliśmy zobaczyć prawdziwe symulatory lotów, na których ćwiczą studenci Politechniki Rzeszowskiej. Dziękujemy Panu Dyrektorowi OKL i studentom za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę podczas wycieczki. Wyjazd ten pozostanie na długo w naszej pamięci, doświadczyliśmy wielu pozytywnych wrażeń.