X edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego “Podkarpackie krajobrazy”

28 maja 2024 r. w Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom X edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „Podkarpackie krajobrazy”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową w Trzcianie we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, Starostwem Powiatowym w Rzeszowie oraz Urzędem Gminy Świlcza.

Tematem tegorocznej edycji było przedstawienie bogactwa przyrodniczego województwa podkarpackiego. Na konkurs nadesłano 306 zdjęć, wykonanych przez 67 uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z powiatu rzeszowskiego.
Na uroczystej gali, wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicestarosta Rzeszowski Pan Jerzy Bednarz, Wójt Gminy Świlcza Pan Dawid Homa, Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Pan Damian Drąg, Pan Adam Kus – Kierownik Działu Multimedialnych Technik z WDK w Rzeszowie, Pani Monika Zając Czerkies – fotograf, główny instruktor WDK Rzeszów, Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Pan Krzysztof Potocki oraz Pani Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Trzcianie Agnieszka Małozięć.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Karolina Drąg, Piotr Kalita, Magdalena Początek, Aleksandra Szczepanik– klasa IV, Zuzanna Trala – klasa V i Tomasz Szczepanik – klasa VII. Mamy zaszczyt ogłosić, że Piotr Kalita otrzymał wyróżnienie!!! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych fotograficznych inspiracji.