Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Święto Szkoły

 

3 maja 2016 r. obchodziliśmy Święto Szkoły - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również święto narodowe i święto kościelne, szczególnie uroczyście obchodzone w Dąbrowie. Pod krzyżem konstytucyjnym, uroczystym nabożeństwem majowym rozpoczęły się uroczystości dla upamiętnienia wielkich wydarzeń z historii naszej ojczyzny. Po majówce, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy OSP Dąbrowa i mieszkańcy Dąbrowy wraz z rodzinami przeszli do sali Domu Ludowego, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Zebrani obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez nauczycieli ZS w Dąbrowie, w wykonaniu naszych uczniów.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zaproszenie

 
Konkurs plastyczny

 

Dzieci z obu grup przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Witaj wiosno". Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców.

aaa

[Zobacz galerię prac]

 
Spotkanie z higienistką szkolną

 

W przedszkolu odbyło się spotkanie z higienistką szkolną, w którym wzięły udział dzieci przedszkolne oraz dzieci z klas I, II, III. Przedszkolaki w roku szkolnym 2015/16 biorą udział w projekcie "Dzieciństwo bez próchnicy." Dzięki pokazowi na dużym modelu szczęki, dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat chorób jamy ustnej, prawidłowego odżywiania się. Obejrzały instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów. Uczeń klasy drugiej, przejęty wykładem higienistki, na koniec spotkania samodzielnie usunął zęba mlecznego, był to jeszcze jeden powód do śmiechu i radości w prima aprilisowy dzień.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zebranie z rodzicami

 

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2016 r. (tj. czwartek) o godzinie 16.15.

 
5 kwietnia 2016 r. - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów

 

Podobnie jak w całej Polsce, również w naszej szkole uczniowie szóstej klasy przystąpili do sprawdzianu, będącego podsumowaniem drugiego etapu kształcenia. Wyniki sprawdzianu poznamy w czerwcu.

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Samorządności Szkolnej

 

Pierwszy dzień wiosny to szkolny Dzień Samorządności. Władzę w szkole, na kilka godzin, objęli uczniowie. Zamiast zwykłych lekcji odbyły się zabawy i konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski: konkurs "Jaka to melodia", klasowe podchody i zbieranie kwiatków, konkursy wiedzy z różnych dziedzin, konkurs kulinarny "Wiosenna sałatka". Następnie miały miejsce rozgrywki sportowe. Uczniowie młodszych klas oraz przedszkolaki przygotowały marzanny, które poszły zatopić, aby na dobre przegonić zimę.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wesołych Świąt!

 
Dzień otwarty w naszej szkole

 

12 marca 2016 r. odbył się dzień otwarty w Zespole Szkół w Dąbrowie. Na sali gimnastycznej zebrało się wiele dzieci z przedszkola oraz kl. I i II. Pan dyrektor przywitał zebranych. Podziękował za poświęcenie swojego czasu w sobotę i krótko przedstawił organizację pracy przedszkola i szkoły. Zachęcił do zapisywania dzieci do przedszkola i kl. I. Pod czujnym okiem nauczycieli dzieci przedstawiły program artystyczny o wiośnie. Występy dzieci to piękne wiersze, piosenki i urocze tańce. Nie zabrakło akcentów ekologicznych i wychowawczych. Licznie zgromadzeni rodzice gromkimi brawami nagradzali swoje pociechy. Po części artystycznej wszyscy chętni zwiedzali szkołę.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Trwają zapisy do Przedszkola oraz do I klasy Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie, serdecznie zaprasza

rodziców do zapisywania dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat do Przedszkola w Dąbrowie. Należy wydrukować kartę zapisu dziecka, wypełnić ją, a następnie złożyć w sekretariacie szkoły do 25 marca 2016 r.

[karta zapisu dziecka do Przedszkola]

[karta zapisu do klasy I]

 
Ferie zimowe 2016

 

Od 15 lutego mamy ferie zimowe. Potrwają one do 28 lutego. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw oraz wyjazdów.

W szkole zorganizowane będą zajęcia dla uczniów w pierwszym tygodniu ferii - od 15 do 19 lutego w godz. od 9.00 do 13.00. W planie są zajęcia muzyczne, rytmiczne i plastyczne, a w czwartek i piątek również zajęcia sportowe.

 
Ogłoszenie

 

Dyrektor Zespołu Szkół informuje,

że od dnia 1 marca 2016 r. dowóz dzieci na basen będzie finansowany przez gminę. Zajęcia na basenie w Ropczycach rozpoczynają się 3 marca 2016 r. i odbywać się będą w czwartki. Wyjazd spod szkoły o godz. 13.15, powrót około godz. 15.30. Rodzice ponoszą tylko koszty wstępu na basen oraz instruktora, co daje kwotę 8,00 zł od osoby za jeden wyjazd.

 
Zabawa karnawałowa

 

28 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Impreza zgromadziła nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również absolwentów i najmłodszych mieszkańców Dąbrowy. Podczas zabawy nie zabrakło atrakcyjnych konkursów m. in. na najciekawszy strój karnawałowy. Najpierw bawiły się przedszkolaki, następnie uczniowie klas I - III. Na koniec odbyła się dyskoteka dla klas starszych. Ogólnie wszystkie dzieci miały przepiękne stroje i świetne się bawiły.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć przedszkolaków i klas młodszych]

[Zobacz galerię zdjęć klas starszych]

 
Zebranie z rodzicami

 

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w dniu 9 lutego 2016 r. (tj. wtorek) o godzinie 16.15.

 
XVI edycja Szkolnego Konkursu "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa"

 

8 stycznia 2016 r. został rozstrzygnięty XVI Szkolny Konkurs "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa". Dzieci z przedszkola oraz uczniowie kl. 0-VI ze swoimi rodzinami przygotowali 9 pięknych prac przestrzennych wykonanych różnymi technikami. Prace najwyżej ocenione wzięły udział w XXIII Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych w Rzeszowie. Tam doceniono walory artystyczne czterech prac z Dąbrowy. Dwie szopki zdobyły nagrodę główną, a dwie - wyróżnienie. Uczestnicy konkursu wojewódzkiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Laureaci Konkursu Wojewódzkiego to:

Zuzanna, Tomasz i Wojciech Trala - nagroda główna,

Katarzyna i Karol Dąbrowscy - nagroda główna,

Karol, Adam i Stanisław Draus - wyróżnienie,

Karolina i Adam Hnatko - wyróżnienie.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

aaa

[Zobacz galerię prac]

 
Idą święta...

 

Miesiąc grudzień obfitował w wiele miłych i ciekawych wydarzeń. Najpierw odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który rozdawał prezenty. Pod koniec grudnia zaś wszystkim udzielił się nastrój świąteczny. Przy wigilijnym stole spotkały się przedszkolaki, uczniowie i wychowawcy. W klasach podzieliliśmy opłatek i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Śpiew kolęd słychać było w całej szkole. Po Wigilii odbył się XIII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne i przywiązanie do tradycji kolędowania.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć z wigilii szkolnej]

[Zobacz galerię zdjęć z konkursu kolęd]

 
Wizyta św. Mikołaja

 

4 grudnia zawitał do nas święty Mikołaj z prezentami - gość długo przez przedszkolaków i uczniów oczekiwany. Wizyta osobliwego gościa była krótka lecz wniosła wiele radości.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Andrzejki u przedszkolaków

 

Integracyjna impreza andrzejkowa odbyła się również w przedszkolu. Nie zabrakło konkursów, zabaw tanecznych oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dyskoteka andrzejkowa

 

25 listopada 2015 r. odbył się wieczór andrzejkowy przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Były wróżby, tańce i różne zabawy. Tym spotkaniem podtrzymujemy ludową tradycję, zgodnie z którą panny starały się poznać swoją przyszłość (np. odgadnąć imię przyszłego męża). Chłopcy również mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego o swojej przyszłości.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć klas I-III]

[Zobacz galerię zdjęć klas IV-VI]

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!