Podsumowanie półkolonii szkolnej

W półkolonii wzięło udział 15 uczniów z klas I-III. Był to czas świetnej zabawy, wielu nowych doświadczeń i wrażeń.

Uczniowie codziennie uczestniczyli w wycieczkach poza teren szkoły. Poruszali się komunikacją MKS. Wielu uczniów nie miało wcześniej takiej okazji. Wdrażaliśmy zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania w środkach publicznej komunikacji podmiejskiej. Okazją do wspaniałej zabawy była wizyta w „Fantazji”, w Parku Rozrywki ”Grawitacja”, w Kręgielni i Painbool w sali gimnastycznej naszej szkoły. Wielu emocji dostarczyły wizyty w Papugarni, karmienie pięknych ptaków oraz film „Wyfrunięci” w kinie „Helios”. W czasie zimowego wypoczynku nie brakło zajęć edukacyjnych. W czasie spotkania w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie uczniowie poznawali historię i tradycje naszych przodków. Na warsztatach wykonywali przedmioty z gliny, które potem zabrały do domu. Oglądały szopki w rzeszowskich kościołach. W Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie zwiedzały ekspozycje, pod czujnym okiem kustosza robiły chleb, częstowały się wcześniej upieczonym chlebem, poznawały rodzaje prac rolniczych i gospodarskich, sposoby pracy oraz przedmioty i narzędzia, którymi posługiwali się ich pradziadkowie.
Chwile spędzone w szkole poświęcaliśmy na gry i zabawy zespołowe w sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy dydaktyczne.
O smaczne i zdrowe wyżywienie zadbała obsługa naszej szkoły. Raz trafiła się też pizza w restauracji.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.