Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
"Cała Polska czyta dzieciom"

 

Uczniowie szóstej klasy wraz z p. Martą Pomes włączyli się do popularnej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" czytając przedszkolakom książeczki. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki będą miały potrzebę stałego sięgania po książki i czerpania z tego wiele radości. Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
III Szkolny Konkurs Muzyczny "Śpiewaj, graj i tańcz"

 

29 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Muzyczny pod hasłem "Śpiewaj, graj i tancz". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I - VI.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka do Rzeszowa

 

28 maja 2013 r. uczniowie klas III, IV, V i VI wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw odbyła się lekcja muzealna oraz zwiedzanie Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Następnie uczniowie odwiedzili Radio Rzeszów gdzie zwiedzili całą redakcję. Potem przeszli podziemną trasą turystyczną rzeszowskich piwnic. Był również czas na spacer po Rynku i lody. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
XII Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

 

XII Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - odbędzie się w Dąbrowie 13 czerwca 2013 r. o godz. 9.00. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku w Zespole Szkół w Dąbrowie spotkają się drużyny piątoklasistów aby rywalizować o miano najbezpieczniejszych i najsprawniejszych rowerzystów. Wszystkie szkoły podstawowe gminy Świlcza zapraszamy do udziału w konkursie.

Dokumenty do pobrania: Regulamin Konkursu,   Karta zgłoszenia drużyny,   Zgoda i oświadczenie rodziców

Zobacz zdjęcia z poprzednich zawodów

 
16 maja 2013 r. - Dzień Marchewki w naszym przedszkolu

 

W tym dniu biletem wstępu dzieci do przedszkola była marchewka. Dzieci ubrane w pomarańczowe stroje poprzez zabawy, konkursy, piosenki, prace plastyczne i marchewkowe smakołyki (np. ciasto marchewkowe) świętowały Dzień Marchewki.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka do Wrocławia

 

W dniach 7 - 8 maja 2013 r. odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia. Wybraliśmy Wrocław jako cel tegorocznej wycieczki bo to piękne i ciekawe miasto. Pomimo wczesnej pory wyjazdu, nikt nie zaspał i pojechaliśmy w komplecie - 33 uczniów i 4 nauczycieli. Podróż mimo, że była długa, minęła nam szybko i o godzinie 11 byliśmy na miejscu. Razem z panią przewodnik wyruszyliśmy zwiedzać miasto.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Święto Szkoły

 

3 maja 2013 r. obchodziliśmy Święto Szkoły - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również święto narodowe i święto kościelne, szczególnie uroczyście obchodzone w Dąbrowie.
Pod krzyżem konstytucyjnym, uroczystym nabożeństwem majowym rozpoczęły się uroczystości dla upamiętnienia wielkich wydarzeń z historii naszej ojczyzny. Po majówce, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy OSP Dąbrowa i mieszkańcy Dąbrowy wraz z rodzinami przeszli do sali Domu Ludowego, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Zebrani obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez nauczycieli ZS w Dąbrowie, w wykonaniu naszych uczniów.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zawody powiatowe z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

26 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Łące koło Rzeszowa odbyły sie zawody powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna reprezentowała Gminę Świlcza. Chłopcy z klasy szóstej: Michał Długosz, Jakub Siembor i Maciek Zakrzewski spisali się świetnie. Najpierw pokazali jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, następnie bardzo dobrze poradzili sobie z jazdą w miasteczku ruchu drogowego z uwzględniem znaków i przepisów ruchu drogowego i prawie bezbłędnie pokonali rowerowy tor przeszkód. Na koniec napisali test wiedzy o przepisach ruchu drogowego dotyczących rowerzysty. W rezultacie zajęli III miejsce, otrzymali wspaniałe nagrody, dyplomy i puchar. Do zawodów przygotowała ich p. Joanna Szklarz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka uczniów do muzeum w Trzcianie

 

25 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy I, II i III odwiedzili Muzeum Tradycji Regionalnych w Trzcianie. Tam dzieci oglądały wyposażenie i wygląd wiejskiej chaty bogatego i biednego gospodarza. Miały okazję przesiewać, a następnie mielić zboże za pomocą żarna i kamieni, korować gałęzie, przecinać kawałki drewna, heblować deski, ostrzyć noże, tak jak robili to ich pradziadkowie i prababcie. Na koniec poczęstowano wszystkich pieczonymi w prawdziwym piecu ziemniakami, które były pyszne. Ogólnie wycieczka była bardzo udana.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wyniki X Gminnego Konkursu Regionalnego "Moje Gniazdo"

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Regionalnym "Moje Gniazdo" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Bratkowicach. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:
-Katarzyna Dąbrowska z klasy III, która zajęła I miejsce w konkursie plastycznym,
-Kacper Jakubek z klasy II, który zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym,
-Weronika Maś  z klasy VI, która zdobyła  wyróżnienie w konkursie na temat: "Człowiek, którego podziwiam".
Uczniom i ich opiekunom gratulujemy sukcesów!

aaaa

[Zobacz zdjęcia] 

 
Dzień Otwarty w Przedszkolu

 

5 kwietnia 2013 r. dzieci z naszego Przedszkola gościły przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Wszystkim gościom zaprezentowany został wiosenny koncert. Po koncercie odbyły się wspólne zabawy, zwiedzanie przedszkola, rozmowy z wychowawcami. Dzień ten upłynął w radosnej, wiosennej atmosferze.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
4 kwietnia - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów

 

Podobnie jak w całej Polsce, również w naszej szkole uczniowie szóstej klasy przystąpili do sprawdzianu, będącego podsumowaniem drugiego etapu kształcenia. Wyniki sprawdzianu poznamy w czerwcu.

aaaa

[Zobacz zdjęcia]

 
Spotkanie uczniów z przedszkolakami

 

27 marca 2013 r. uczniowie klas II i III zaprosili grupę 5 i 6 - latków z przedszkola na zajęcia o tematyce świątecznej. Najpierw porozmawialiśmy o wiośnie. Potem wychowawczyni kl. III czytała gościom zagadki, za których rozwiązanie dzieci otrzymały kolorowe naklejki. Z pomocą uczniów klasy III dzieci z przedszkola wykonały także prace plastyczne pt. "Wielkanocna pisanka". Najciekawszy okazał sie czas, kiedy młodsi koledzy i kolezanki mogli pobawić sie klockami, puzzlami, instrumentami muzycznymi. Prawdziwą frajdą było malowanie kolorową kredą po tablicy.

aaaa

[Zobacz zdjęcia]

 
Konkurs poetycki

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Poetyckim "Wiosna ma kolor lata, a lato ma kolor wiosny...". Prace można składać do 10 maja 2013 r.

[Zobacz więcej] 

 
Życzenia świąteczne

 

Zdrowych, pogodnych, pełnych miłości Świąt Wielkanocnych,

Radosnych spotkań przy świątecznym stole,

Pogody ducha oraz wiosennego optymizmu

                                                 życzą

                 Dyrektor oraz Pracownicy Zespołu Szkół w Dąbrowie.

 
Ogłoszenie

 

Dyrektor Zespołu Szkół informuje, że Przedszkole w Dąbrowie w okresie świątecznym tj. w dniach 28 marca (czwartek), 29 marca (piątek) i 2 kwietnia (wtorek) będzie nieczynne.

 
Trwają zapisy do Przedszkola w Dąbrowie

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie serdecznie zaprasza rodziców do zapisywania dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Przedszkola w Dąbrowie. Należy wydrukować kartę zapisu dziecka, wypełnić ją, a następnie złożyć w sekretariacie szkoły do 30 marca 2013 r.

[karta zapisu dziecka] [umowa]

[zaproszenie]

[ulotka przedszkola]

 
Dzień Otwarty w Przedszkolu

 

Serdecznie zapraszamy Przyszłych Przedszkolaków wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty, który rozpocznie się 5 kwietnia 2013 r. o godzinie 10.00 w naszym przedszkolu. Zapraszają Przedszkolaki, Nauczyciele, Dyrektor Zespołu Szkół.

 
Powitanie wiosny

 

Pierwszy dzień wiosny to szkolny Dzień Samorządności. Władzę w szkole, na kilka godzin, objęli uczniowie. Zamiast zwykłych lekcji odbyły się zabawy i konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Następnie miały miejsce rozgrywki sportowe. Młodsze klasy przygotowały marzanny, które poszły zatopić, aby na dobre przegonić zimę.

aaaa

[Zobacz zdjęcia klas młodszych]

[Zobacz zdjęcia klas starszych]

[Zobacz zdjęcia przedszkolakow]

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!