Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
XIII edycja Szkolnego Konkursu "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa"

 

2 stycznia 2013 r. w naszej szkole został roztrzygnięty XIII Szkolny Konkurs "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa". Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, babciami i dziadziami przygotowali 20 pięknych szopek. Poziom artystyczny tych prac był bardzo wysoki. Jury miało niemałe problemy z oceną szopek. W rezultacie przyznano 10 pierwszych i 10 drugich miejsc. Laureaci pierwszych miejsc w konkursie szkolnym, uczestniczyli w jubileuszowym - XX Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych w Rzeszowie. Tam arcydzieła naszych uczniów zdobyły bardzo wysokie miejsca:

Katarzyna i Karol Dąbrowscy - I miejsce,
Paulina Sumara - I miejsce,
Weronika Maś - I miejsce,
Tomasz i Wojciech Trala - I miejsce,
Karol, Adam i Stanisław Draus - I miejsce.

Filip Szeliga - wyróżnienie,
Jakub i Kacper Wozowicz - wyróżnienie,
Martyna, Miłosz i Maciej Rodzoń - wyróżnienie,

Patrycja i Michalina Boguń - wyróżnienie,
Oliwia Paśko - wyróżnienie.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

[Zobacz dyplomy]

 

Więcej…
 
I miejsce dla naszych uczniów w konkursie Świąteczna pocztówka 2.0

 

Gratulujemy laureatom konkursu Świąteczna pocztówka 2.0 - Kasi Dąbrowskiej oraz Gabrysiowi Sankowi z klasy III. W konkursie uczestniczyły wszystkie szkoły biorące udział w programie "Szkoła z klasą 2.0". Jury konkursowe doceniło super zdjęcie i bardzo ładne życzenia świąteczne, które napisali Kasia i Gabryś. Co ciekawe, zdjecie przedstawia szopkę, którą Kasia własnoręcznie wykonała z pomocą rodzeństwa i mamy. Szopka ma około 1,5 metra wysokości i jest piękna, co zresztą widać na zdjęciu. Kasia i Gabryś otrzymali dyplomy i nagrody: pendrive'y, naklejki, przypinki i notesy i bardzo się cieszą ze zwycięstwa.
Wyniki konkursu są tutaj 

http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/swiateczna-pocztowka-2-0-wyniki-konkursu/

a oto ich praca konkursowa

 
Wesołych Świąt!

  aaaa

                          Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru

                                przyniesie spokój i radość.

                      Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia

                                żyje własnym pięknem,

                          a Nowy Rok obdaruje wszystkich

                             pomyślnością i szczęściem.

                                                                    Życzenia składają

                                          Dyrektor oraz Pracownicy Zespołu Szkół w Dąbrowie.

 
Idą święta...

 

Miesiąc grudzień obfitował w wiele miłych i ciekawych wydarzeń. Najpierw odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który rozdawał prezenty. Pod koniec grudnia zaś wszystkim udzielił się nastrój świąteczny. Przy wigilijnym stole spotkały się przedszkolaki, uczniowie i wychowawcy. W klasach podzieliliśmy opłatek i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Śpiew kolęd słychać było w całej szkole. Po Wigilii odbył się X Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne i przywiązanie do tradycji kolędowania.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć z wigiliii szkolnej]

[Zobacz galerię zdjęć z konkursu kolęd]

 
Konkurs poetycki

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Poetyckim "Ciepłe strofy zimową porą...". Prace można składać do 4 lutego 2013 r.

[Zobacz więcej]

 
Wizyta św. Mikołaja

 

6 grudnia do przedszkola zawitał św. Mikołaj z prezentami - gość długo przez dzieci oczekiwany. Dzieci wręczyły Mikołajowi obrazki wykonane samodzielnie na szablonach serc. Potem zaśpiewały piosenkę o świetym Mikołaju. Wizyta osobliwego gościa była krótka lecz wniosła wiele radości.

aaaa

[Zobacz galerie zdjęć]

 
Wycieczka do Telewizji Rzeszów

 

3 grudnia 2012 r. uczniowie klas III-VI naszej szkoły zwiedzili TVP Rzeszów. Program wycieczki obejmował wizytę w pomieszczeniach archiwum, następnie w reżyserce i studiu oraz obejrzenie archiwalnego materiału filmowego.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Andrzejki u przedszkolaków

 

Integracyjna impreza andrzejkowa z rodzicami odbyła się w przedszkolu 30 listopada 2012 r. Mamy w strojach wrózek uczestniczyły w zabawach z dziećmi. Przedszkolaki zapoznały się ze starym zwyczajem ludowym i wróżbami. Jedną z atrakcji tego dnia było lanie wosku. Nie zabrakło także konkursów, zabaw tanecznych oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Konkurs plastyczny "Ulubiony miś - kukiełka"

 

W listopadzie został ogłoszony w przedszkolu konkurs dla dzieci "Ulubiony miś - kukiełka". Dziewiętnaścioro dzieci z pomocą rodziców wykonało kukiełki misiów przedstawiających bohaterów z bajek oraz gatunki misiów zamieszkujących różne kontynenty. Konkurs został roztrzygnięty 5 grudnia 2012 r. Wszystkie dzieci za swoje prace otrzymały nagrody. Teraz misie - kukiełki służą dzieciom do zabawy w teatrzyk.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Pasowanie na Przedszkolaka

 

Dnia 29 listopada 2012 r. o godzinie 10.00 przedszkolaki w Dąbrowie świętowały przyjęcie dziewięcioro nowych koleżanek i kolegów do swojej społeczności. Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka odbyła się w specjalnie udekorowanej na ten dzień sali maluszków.

 

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Dyskoteka andrzejkowa

 

28 listopada 2012 r. odbył się wieczór andrzejkowy przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Były wróżby, tańce i różne zabawy. Tym spotkaniem podtrzymujemy ludową tradycję, zgodnie z którą panny starały się poznać swoją przyszłość (np. odgadnąć imię przyszłego męża). Chłopcy również mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego o swojej przyszłości.

 

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Spotkanie z panią Moniką Szelą

 

27 listopada 2012 r. odwiedził nas wspaniały gość, a konkretnie aktora i dyrektor Teatru "Maska" - Pani Monika Szela, która opowiedziała uczniom o pracy związanej z teatrem. Pani Monika wyjaśniła nam wiele teatralnych pojęć, przybliżyła tajniki pracy od kulis oraz pokazała lalki teatralne, które są aktorami w Teatrze "Maska". Mogliśmy je obejrzeć, dowiedzieć się, jakie jest ich profesjonalne nazewnictwo, dotknąć, a nawet pobawić się nimi.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
11 listopada - Święto Niepodległości

 

W tym roku 11 listopada obchodziliśmy 94 rocznicę wydarzeń, które w 1918 r. doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. To radosny dzień, w którym powinniśmy być dumni z naszej historii, z naszej Ojczyzny i dokonań wielkich Polaków. Na budynkach państwowych i na wielu naszych domach wywieszono flagi w barwach narodowych.
Nasza szkoła uczciła tę rocznicę uroczystą akademią, która odbyła się 9 listopada. Program artystyczny, pod kierunkiem pani Renaty Krówki i Karoliny Krużel, przygotowali i wykonali uczniowie klas IV - VI.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Konkurs poetycki

 

Aż dziewięciu uczniów z naszej szkoły zdobyło nagrody i wyróżnienia w Szkolnym Konkursie Poetyckim "Jesienna Tęcza Kolorów". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu oraz wiersz, który zdobył I miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[Zobacz wyniki konkursu]

[Zobacz wiersz, który zdobył I miejsce] 

 
Wielkie Święto Pierwszaków

 

23 października 2012 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości udział wzięli: dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Do grona "pełnoprawnych" uczniów dołączyło czternaścioro naszych pierwszoklasistów. To ważna i uroczysta chwila dla każdego z nich. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez pana dyrektora za pomocą ogromnego ołówka. Po części oficjalnej nowo mianowani uczniowie zostali obdarowani upominkami i udali się na poczęstunek. Do uroczystości przygotowała dzieci - wychowawczyni Ewa Krupa. W społeczności uczniowskiej serdecznie i wesoło witali ich starsi koledzy i koleżanki. Uroczystość zwieńczyło wspólne zasadzenie drzewka, które będzie wzrastać razem z całą klasą.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Papieski

 

14 października 2012 r. w całej Polsce obchodziliśmy XII Dzień Papieski. Dzień ten upłynął pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Równiez w naszej szkole 12 października odbyło sie spotkanie społeczności szkolnej z tej okazji. Uczennice VI klasy pod opieką pani Elżbiety Dąbrowskiej przedstawiły montaż słowno-muzyczny oraz przygotowały pokaz multimedialny "W drodze do świętości", który przypomniał i przybliżył sylwetkę Karola Wojtyły.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
14 października 2012 r. - Dzień Edukacji Narodowej

 

 
29 września 2012 r.- Dzień Przedszkolaka

 

Dzieci z naszego przedszkola po raz pierwszy obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to dzień pełen radosnej zabawy. Dzieci puszczały balony ze swoimi życzeniami. Na koniec była dyskoteka i słodki poczęstunek.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Święto Pieczonego Ziemniaka

 

18 września 2012 r. Przedszkolaki obchodziły "Święto Pieczonego Ziemniaka". W salach zajęć tego dnia odbywały się konkursy i zabawy. Dzieci wykonały stonogę z pomalowanych farbami ziemniaków. Następnie maluszki i klasa "0" bawiły się razem w kole na placu obok szkoły przy ognisku. Wszystkie dzieci odpoczywając na kocach kosztowały pieczonego ziemniaka, niektóre z nich po raz pierwszy.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!