Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
"Śpiewaj, graj i tańcz"

 

17 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Muzyczny pod hasłem "Śpiewaj, graj i tancz". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I - VI.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

[Zobacz wyniki konkursu]

 
Święto Szkoły

 

3 maja 2011 r. obchodziliśmy Święto Szkoły - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również święto narodowe i święto kościelne, szczególnie uroczyście obchodzone w Dąbrowie.
Pod krzyżem konstytucyjnym, uroczystym nabożeństwem majowym rozpoczęły się uroczystości dla upamiętnienia wielkich wydarzeń z historii naszej ojczyzny. Po majówce, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy OSP Dąbrowa i mieszkańcy Dąbrowy wraz z rodzinami przeszli do sali Domu Ludowego, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Zebrani obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez nauczycieli ZS w Dąbrowie, w wykonaniu naszych uczniów.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Spotkanie z Franklinem

 

18 kwietnia 2011 roku w Dąbrowie odbyło się spotkanie z bajkową postacią - Franklinem. Spotkanie zorganizowała Filia Biblioteczna w Dąbrowie. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych 3 i 4-latki oraz 5 i 6-latki. Uczestniczyły również dzieci z klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej wraz z wychowawcami i opiekunami.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Zawody powiatowe BRD

 

28 kwietnia 2011 r. drużyna naszej szkoły w składzie: Kamil Duduś, Bartłomiej Wdowiarz i Karol Kocur pod opieką pani Joanny Szklarz reprezentowała Gminę Świlcza w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu przepisów ruchu drogowego, jazdy rowerem na miasteczku ruchu drogowego, jazdy sprawnościowej na torze przeszkód i umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej. Mimo silnej konkurencji, udało się nam wywalczyć trzecie miejsce. Z zawodów przywieźliśmy dyplomy, ogromny puchar oraz nagrody.
Ponadto Kamil Duduś zajął czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy!

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
X Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego


X Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - odbędzie się w Dąbrowie 18 maja 2011 r. o godz. 9.00. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku w Zespole Szkół w Dąbrowie spotkają się drużyny piątoklasistów aby rywalizować o miano najbezpieczniejszych i najsprawniejszych rowerzystów. Wszystkie szkoły podstawowe gminy Świlcza zapraszamy do udziału w konkursie.

Dokumenty do pobrania: Regulamin Konkursu,   Karta zgłoszenia drużyny,   Zgoda i oświadczenie rodziców

Zobacz zdjęcia z poprzednich zawodów
 

 
Życzenia świąteczne

 

 
Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

25 marca 2011 r. w Gminnym Centrum Kultury w Trzciane odbył się Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczennice z naszej szkoły świetnie się zaprezentowały i zajęły wysokie miejsca. W kategorii - solista, Weronika Maś z kl. IV zdobyła I miejsce, zaś Dominika Wilk z kl. V - wyróznienie. W kategorii zespół, Oliwia Rodzoń i Greta Pintal zajęły również I miejsce. Gratulujemy!

 aaaa

 [Zobacz dyplomy]

 
5 kwietnia - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów

 

Podobnie jak w całej Polsce, również w naszej szkole uczniowie szóstej klasy przystąpili do sprawdzianu, będącego podsumowaniem drugiego etapu kształcenia. Po zakończeniu pracy, większość uczestników stwierdziła, że zadania nie były zbyt trudne. Wyniki sprawdzianu poznamy pod koniec maja.

aaaa

[Zobacz zdjęcia]

 
Dzień Marchewki

 

31 marca 2011 r. w I i II oddziale przedszkola, dzieci i nauczyciele wesoło świętowali "Dzień Marchewki" w ramach realizacji ogólnopolskiego programu ekologicznego pod hasłem "Przyjaciele natury". Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. W czasie zajęć muzyczno - ruchowych dzieci brały udział w natępujących zabawach: czarodziejski woreczek; czy to owoc, czy warzywo; urodziny marchewki - zabawy przy piosence; co to za warzywo? - rozwiązywanie zagadek; sałatka owocowo - warzywna - zabawa muzyczno - ruchowa. Po zabawach i tańcach nie odbylo się bez degustacj soku z marchwi i chrupania surowej marchewki. Oj, śmiechu było co niemiara - ale o to własnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich - pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechniete.

aaaa

[Zobacz zdjęcia]

 
Dzień Otwarty w Przedszkolu

 

25 marca 2011 r. dzieci z naszego Przedszkola gościły przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Wszystkim gościom zaprezentowany został wiosenny koncert. Po koncercie odbyły się wspólne zabawy, zwiedzanie przedszkola, rozmowy z wychowawcami. Dzien ten upłynął w radosnej, wiosennej atmosferze.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Konkurs "Zdrowa Gmina"

 

Szanowni Państwo,
pragniemy Państwa poinformować o przystąpieniu gminy Świlcza do konkursu "Zdrowa Gmina".

Celem konkursu "Zdrowa Gmina" jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych, a zwłaszcza raka piersi, raka szyjki macicy i raka jelita grubego - organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych (NPZChN).

Zobacz więcej

 
Witamy wiosnę...

 

Pierwszy dzień wiosny to szkolny Dzień Samorządności. Władzę w szkole, na kilka godzin, objęli uczniowie. Zamiast zwykłych lekcji odbyły się zabawy i konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Następnie miały miejsce rozgrywki sportowe. Młodsze klasy przygotowały marzanny, które poszły zatopić, aby na dobre przegonić zimę.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć] 

 
Wyjazd na koncert Rzeszowskiej Grupy Perkusyjnej

 

21 lutego 2011 roku uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w koncercie Rzeszowskiej Grupy Perkusyjnej, który odbył się w Filharmonii Podkarpackiej A. Malawskiego w Rzeszowie.

W programie:

D. Mancini - Suita for solo drum set and percussion ensamble,

M. Norman - James Bond theme,

N. Rosauro - Concerto for marimba and percussion ensamble,

W. Schinstine - "Bosa nova" bez instrumentów,

M. Lefever - Shiprock,

C. Iwerson - Contrarhytmic ostenato,

K. Nabożny - Latino improvisatione,

M. Hoffer - Yanke land.

 

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zajęcia w Przedszkolu

 

Przedszkolaki każdego dnia odkrywają na nowo świat poprzez uczestniczenie w zajęciach dydaktycznych, przeprowadzanych doświadczeniach, wspólnej zabawie. Dzieci rozwijają poczucie rytmu i uczą się nowych piosenek na zajęciach z rytmiki, a także nowych słówek w języku obcym na zajęciach z języka angielskiego. Każdy dzień w przedszkolu mija pod znakiem radości ze wspólnej zabawy, spacerów i zdobywania nowych doświadczeń.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

 
Zabawa karnawałowa

 

W dniu 14 lutego 2011 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Impreza zgromadziła nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również absolwentów i najmłodszych mieszkańców Dąbrowy. Podczas zabawy nie zabrakło atrakcyjnych konkursów m. in. na najciekawszy strój karnawałowy. Najpierw bawiły się przedszkolaki oraz klasy I - III. Potem odbyła się dyskoteka dla klas starszych. Ogólnie wszyscy świetne się bawili.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Co nowego w Przedszkolu?

 

W styczniu 2011 r. w naszym Przedszkolu, wymieniono wysłużone już sprzęty, zabawki i meble na nowe. Założono piękne, kolorowe żaluzje. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli przy skręcaniu mebli.

Starsza grupa przedszkolaków przeprowadziła się do nowo urządzonej sali, w której dzieci mają do dyspozycji jedną część przystosowaną do nauki, drugą zaś dużą i przestronną - do zabawy. Dzieci chętnie przychodzą do Przedszkola gdyż panuje tu miła i przyjazna atmosfera. Dużą atrakcją dla dzieci jest dodatkowa sala zabaw "mini fantazja". Obie grupy przedszkolne uczestniczą w bezpłatnych dodatkowych zajęciach z j. angielskiego i rytmiki, korzystają z zabawek i pomocy dydaktycznych przystosowanych odpowiednio do wieku, co wpływa bardzo pozytywnie na ich rozwój. Dzieci dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, gdzie mogą korzystać z placu zabaw. Dodatkowym atutem jest mała liczebność dzieci w grupach, bardzo dobra opieka wychowawców oraz smaczne i tanie posiłki przygotowane w szkolnej stołówce. Zapraszamy Maluszków do naszego Przedszkola.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Seniora

 

16 stycznia 2011 r. w Dąbrowie, już po raz kolejny, zorganizowane zostało spotkanie z Babciami i Dziadkami, aby poprzez wiersz, taniec, laurkę z życzeniami każde dziecko mogło wyrazić swoją miłość, wdzięczność, przywiązanie i szacunek do swoich najukochańszych dziadków. Do Domu Ludowego licznie przybyli wszyscy, którzy chcieli obejrzeć występy artystyczne z okazji Dnia Seniora. Najmłodsi dąbrowianie - przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej przygotowali występy artystyczne, którymi uczcili i sprawili dużo radości swoim Babciom i Dziadziom. Przygotowania koordynowała oraz nad całością czuwała pani Magdalena Miąsik.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Ferie zimowe

 

Od 17 stycznia mamy zasłużony odpoczynek czyli ferie zimowe. Potrwają one do 30 stycznia. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw oraz wyjazdów.
W szkole zorganizowane będą zajęcia dla uczniów w pierwszym tygodniu ferii.

[Zobacz plan zajęć]
 

 
Rozstrzygnięcie XI edycji Szkolnego Konkursu "Rodzinna Szopka Betlejemska"

 

W dniu 4 stycznia 2011 r. w Zespole Szkół w Dąbrowie miało miejsce rozstrzygnięcie corocznego konkursu szopek. Uczniowie klas 0-VI wraz ze swoimi rodzicami przygotowali 14 małych arcydzieł. Szopki prezentowały wysoki poziom artystyczny. Autorzy włożyli w ich wykonanie wiele pracy i serca. Użyli przeróżnych materiałów. Zwracali dużą uwagę na estetykę prac. Szopki, które uzyskały najwyższe oceny (3 prace), wzięły udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych pod patronatem Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej i Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie. Tam arcydzieła naszych uczniów zdobyły wysokie miejsca:

Stanisław, Adam Draus - I miejsce
Katarzyna, Magdalena Dąbrowska - I miejsce
Mateusz Kocur (kl. II) - wyróżnienie

Laureaci I miejsc wezmą udział w wycieczce do Krakowa. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Zwycięzcom  gratulujemy!

aaaa

 

[Zobacz galerię prac i dyplomów]

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!