05.10. 2017r. Święto Pieczonego Ziemniaka.
05.10. 2017r. Święto Pieczonego Ziemniaka.

05.10. 2017r. Święto Pieczonego Ziemniaka.

Niecierpliwie oczekiwane przez dzieci ognisko odbyło się na posesji rodziny jednej z koleżanek z klasy 0, która zaprosiła wszystkie przedszkolaki do siebie.  Podczas oczekiwania na niecodzienne danie - pieczonego ziemniaka dzieci obejrzały sad i wygląd pól uprawnych jesienną porą. Pod okiem nauczycielek na powietrzu miło upłynął czas. Przez kilka poprzednich dni na zajęciach w przedszkolu dzieci poznały historię ziemniaka, bawiły się ziemniakami: stemplowały, wykonywały zwierzątka z ziemniaków. Odbyły się konkursy ruchowe i wiedzy o  ziemniaku.
Degustacja pieczonego ziemniaka w przedszkolu  podziałała na wszystkie zmysły, nie tylko smaku. W ten sposób dzięki współpracy z rodzicami dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą, bezpiecznego obchodzenia się z ogniem. Cały dzień w wypowiedziach pojawiał się podziw dla pana pilnującego ogniska. Swoje doświadczenia  dzieci przelały na kartkę w formie rysunków.

W imieniu wszystkich dzieci DZIĘKUJEMY za sprawienie im wielkiej frajdy.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!