15 listopada - perygrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej
15 listopada - perygrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej

15 listopada - perygrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej


Nasza szkoła znalazła się "na drodze" odwiedzającej domy figury MB Fatimskiej. Perygrynacja ma miejsce z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich. Ksiądz Stanisław Szcząchor, ministranci, członkowie Szkolnego Koła Caritas wnieśli uroczyście figurę w progi szkoły. W sali gimnastycznej odśpiewaliśmy kilka pieśni, modliliśmy się na różańcu polecając Matce Bożej naszą społeczność szkolną, nasze rodziny i zmarłych. Ksiądz przybliżył krótko historię objawień i postaci Łucji, Franciszka i Hiacynty.
Na koniec pożegnaliśmy Maryję i odprowadziliśmy do rodziny w sąsiedztwie szkoły.

 

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!